FB TW PIN NWS
Girl with a Pearl Earring

Girl with a Pearl Earring (2003)

Türkçe adı : İnci Küpeli Kız
Yönetmen : Peter Webber
Senarist : ,
Yapım / Dağıtım : Archer Street Productions
Oyuncular : Colin Firth (Johannes Vermeer), Scarlett Johansson (Griet), Tom Wilkinson (Pieter Van Ruijven), Judy Parfitt (Maria Thins), Cillian Murphy (Pieter), Essie Davis (Catharina Bolnes Vermeer)
Gösterim tarihi :
Türü : Biyografi / Dram / Romantik
Süre : 1 saat, 40 dakika
Ülke : İngiltere / Lüksemburg
Websitesi : www.girlwithapearlearringmovie.com...

Film Özeti

Dünyanın en beğenilen portrelerinden biri olan ve Hollanda’nın Mona Lisa’sı olarak adlandırılan Jan Vermeer’in gizemli tablosundaki kız, gerçekten masum mu?

17 yaşındaki Griet (Scarlett Johansson) ailesine destek için, Johannes Vermeer’in (Colin Firth) yanında hizmetçi olarak çalışmaya başlar ve kısa sürede ünlü ressamın dikkatini çeker. Aralarındaki sosyal konum ve eğitim farkına rağmen Vermeer, Griet’in resimlerine olan ilgisini farkeder. Ressamın gizemli ve tutkulu dünyası ile büyülenen Griet’i Vermeer’in karısı Catharina (Essie Davis) ve büyük kızı Cornelia (Alakina Mann) zamanla kıskanmaya başlar.

Griet’in Vermeer’e ilham verdiğini gören kayınvalide Maria (Judy Parfitt), kendi çıkarları için gizli ilişkilerinin gelişmesine izin verir. Bu ilişkiden faydalanmak isteyen başka biri de Vermeer’in hamisi Van Rujiven’dir (Tom Wilkinson). Kurnaz Rujiven, Vermeer’e Griet’in bir portresini sipariş verir.

Sonuçta gelmiş geçmiş en mükemmel tablolardan biri yaratılmış olacaktır, ama ne pahasına?

Ziyaretçi yorumları