FB TW PIN NWS
Fracture

Fracture (2007)

Türkçe adı : Cinayet Gecesi
Yönetmen : Gregory Hoblit
Senarist : ,
Yapım / Dağıtım : New Line Cinema
Oyuncular : Ryan Gosling (Willy Beachum), Anthony Hopkins (Ted Crawford), Xander Berkeley (Judge Moran), Cliff Curtis (Detektif Flores), Billy Burke (Robert Nunally), Rosamund Pike (Nikki Gardner), David Strathairn (DA Joe Lobruto)
Gösterim tarihi :
Türü : Dram / Suç
Süre : 1 saat, 53 dakika
Ülke : ABD / Almanya
Websitesi :

"Küçükken büyükbabamın çiftliğinde, yumurtaları mum ışığı altında inceler ve kusurlarını bulmaya çalışırdım. Bunu ilk keşfettiğim zaman, büyükbabam çatlamış ya da kusurlu yumurtaları hamur işlerinde kullanmak üzere bir kovada biriktirmemi önerdi. Bir saat sonra geldi ve kovanın içinde tam 300 tane yumurta gördü. Her yumurtada bir kusur bulmuştum. Uzaktan mükemmel gözükse de, her birinin üzerinde ince çizikler ve küçük çatlaklar vardı. O zaman anladım ki, birşeye çok yakından bakarsanız, eninde sonunda parçalanacağı zayıf bir noktasını bulabilirsiniz."

Film Özeti

Ted Crawford (Anthony Hopkins), genç karısı Jennifer’ın (Embeth Davidtz) bir ilişki yaşadığını öğrenince, onu öldürmek üzere kusursuz bir cinayet planı yapar. Cinayetin ardından, suç mahaline gelen polis ekipleri arasında, olay yerine girmeye izni olan tek yetkili Dedektif Rob Nunally’dir (Billy Burke). Crawford, işlediği cinayeti hiç tereddütsüz üstlenir; ancak Nunally, kanlar içinde yerde yatan kadının, gerçek kimliği hakkında hiçbirşey bilmediği sevgilisi olduğunu farkedince şok olur. Jennifer’ın yakın mesafeden vurulmasına rağmen henüz ölmediğini farkeder. Crawford’ın suçunu beklenmedik bir şekilde kabullenmesi, bölge başsavcı yardımcısı olan Willy Beachum’ı (Ryan Gosling) olayın gerçek yüzünü su üstüne çıkarmak için harekete geçirir. Bu olay, Beachum’ın mesleğinde yükselebilmesi için büyük bir fırsattır.

Ancak hiçbirşey göründüğü kadar basit değildir. Gücün cazibesi ve hırslı ve seksi avukat Nikki Gardner (Rosamund Pike) ile yaşadığı ilişki, Willy’nin başarısız olmasına ya da daha da kötüsü, tamamen etik kurallarını unutmasına mı neden olacaktır? Zeka ve stratejinin ön planda olduğu bu tehlikeli düelloda, Crawford ve Willy, görünürde mükemmelmiş gibi gözüken her ayrıntının bir kırılma noktası olduğunu keşfedeceklerdir.

Ziyaretçi yorumları