FB TW PIN NWS
First Man

First Man (2018)

Türkçe adı : Ay'da İlk İnsan
Yönetmen : Damien Chazelle
Senarist :
Yapım / Dağıtım : Wyck Godfrey, Marty Bowen, Damien Chazelle, Ryan Gosling
Oyuncular : Ryan Gosling, Claire Foy, Jason Clarke, Ciaran Hinds, Kyle Chandler, Patrick Fugit, Ethan Embry
Gösterim tarihi :
Türü : Dram / Biyografi
Süre : 2s 22dk
Ülke :
Websitesi :

Film Özeti

Film, astronot Neil Armstrong'un (Ryan Gosling) hayatının 1960'lardaki dönemini konu alıyor. Armstrong'un 1969'da Ay'a ayak basan ilk insan olduğu yolculuğa giden süreçte hem NASA'da yaşananlar, hem de Armstrong'un özel hayatı ve eşi Janet'la (Claire Foy) ilişkisi filmde yer buluyor.

Tarihin en tehlikeli görevlerinden birini üstlenen Neil Armstrong, Ay’a ilk ayak basan insan olmayı başardı. NASA’nın aya ayak basma yolculuğunun hikayesinin anlatıldığı filmde, Neil Armstrong’a ve 1961-1969 yılları arasına odaklanılıyor. Armstrong ve ülkenin ödediği bedellere, yapılan fedakarlıklara yer veren film, NASA ve Apollo 11 ekibinin 1960'larda SSCB'ye karşı uzay yarışını kazanmak için karşı karşıya kaldıkları muazzam baskıyı da seyircilerin gözleri önüne seriyor.

Damien Chazelle'in yönetmen koltuğunda oturduğu yapımın başrolünü Ryan Gosling üstleniyor. James R. Hansen’ın “First Man: The Life of Neil A. Armstrong" isimli biyografik kitabından beyaz perdeye uyarlanan yapımın kadrosunda Claire Foy, Jason Clarke, Kyle Chandler, Corey Stoll, Ciaran Hinds gibi isimler yer alıyor.

Oyuncu Biyografileri

First Man fragmanı

Filme ait fragman, trailer ve özet videolarını izleyebilirsiniz :

Ziyaretçi yorumları