FB TW PIN NWS
Elizabeth: The Golden Age

Elizabeth: The Golden Age (2007)

Türkçe adı : Elizabeth: Altın Çağ
Yönetmen : Shekhar Kapur
Senarist : ,
Yapım / Dağıtım : Working Title Films
Oyuncular : Cate Blanchett (Kraliçe Elizabeth I), Geoffrey Rush (Francis Walsingham), Clive Owen (Walter Raleigh), Rhys Ifans (Robert Reston)
Gösterim tarihi :
Türü : Tarihi / Dram / Biyografi
Süre : 1 saat, 54 dakika
Ülke : İngiltere / Fransa
Websitesi : www.elizabeththegoldenage.net/...

45 yıl hüküm süren kraliçenin aşkı ve hırsları

Film Özeti

Kraliçe 1. Elizabeth’in (Cate Blanchett) kuzeni olan İskoçya Kraliçesi Mary Stuart (Samantha Morton), İngiliz tahtını ele geçirmek için İspanya Kralı Philip (Jordi Mollà) ile işbirliği içinde çeşitli planlar yapmaktadır. 1. Elizabeth’in sadık ve güvenilir danışmanı Sir Francis Walsingham (Geoffrey Rush) , kraliçeyi komplolardan, tuzaklardan, suikastlerden ve tahttan düşürülmekten korumak için insanüstü bir çaba gösterir.

İmparatorluğunu korumak için savaş hazırlığında olan 1. Elizabeth ise macerapest ruhlu yakışıklı denizci Raleigh’e (Clive Owen) duyduğu tutkulu aşk ile kraliyet sarayındaki görevleri arasındaki hassas dengeyi tutturmak zorundadır…

Senaryosunu Michael Hirst ve William Nicholson’ın yazdığı filmde, bir kadının aşkı kontrol altına alma, düşmanlarını yok etme ve dünyadaki güçlü konumunu garanti altına alma mücadelesinin çarpıcı öyküsü aracılığıyla, İngiliz ve dünya tarihinin çok önemli bir dönemi, tüm görkemiyle yeniden canlandırılıyor.

Oyuncu Biyografileri

Ziyaretçi yorumları