FB TW PIN NWS
Elektrik Savaşları

Elektrik Savaşları (2019)

Türkçe adı : Elektrik Savaşları
Yönetmen : Alfonso Gomez-Rejon
Senarist :
Yapım / Dağıtım : Bazelevs Production
Oyuncular : Benedict Cumberbatch, Michael Shannon, Nicholas Hoult, Tom Holland, Katherine Waterston, Sienna Miller
Gösterim tarihi :
Türü : Tarihi / Dram / Biyografi
Süre : 1s 45dk
Ülke : ABD
Websitesi :

Film Özeti

Orijinal adı "The Current War" olan Film, 1880'lerin sonlarında Thomas Alva Edison ile George Westinghouse arasındaki rekabeti, pazarlanabilir ve sürdürülebilir bir elektrik sistemi yaratma yarışını anlatıyor. 2017 yılında yapılan film 2019 yılında vizyona girmiştir.

Benedict Cumberbatch'in Thomas Alva Edison'a, Michael Shannon'ın George Westinghouse'a ve Nicholas Hoult'un Nikola Tesla'ya hayat verdiği film, 1880'lerde Amerika'da elektriğin yaygın dağıtımı için doğru akımı (DC) uygulamak isteyen Thomas Alva Edison ile Avrupa'da denediği alternatif akımı (AC) Amerika'ya da getirmek isteyen George Westinghouse arasındaki "akım savaşları"nı ve günümüzde bile bir tartışma konusu olarak popülerliğini koruyan Edison-Tesla mücadelesini konu ediniyor.

Thomas Edison, George Westinghouse ve Nikola Tesla... Endüstriyel çağın en büyük mucitlerinden üç kahraman. 19. yüzyıl sonlarında elektrik sistemi üzerine, adeta bir savaşı andıran kıyasıya bir rekabete girişirler. Entrikalarla dolu süreçte rakiplerini alt eden isim, 1893 Dünya Fuarı’nı aydınlatacak akım türünün patent sahibi olacaktır. Kazanan tarihin akışını, dünyanın kaderini değiştirecektir.

Elektrik Savaşları fragmanı

Filme ait fragman, trailer ve özet videolarını izleyebilirsiniz :

Ziyaretçi yorumları