FB TW PIN NWS
Dawn Of The Dead

Dawn Of The Dead (1978)

Türkçe adı : Ölülerin Şafağı
Yönetmen : George A. Romero
Senarist :
Yapım / Dağıtım : Laurel Group
Oyuncular : David Emge (Stephen), Ken Foree (Peter), Scott H. Reiniger (Roger), Gaylen Ross (Francine), David Crawford (Dr. Foster), David Early (Mr. Berman)
Gösterim tarihi :
Türü : Gerilim / Korku
Süre : 2 saat, 06 dakika
Ülke : ABD / İtalya
Websitesi :

George A. Romero'nun zombi üçlemesinin ikinci filmi olan Ölülerin Şafağı, serinin ilk filmi olan Yaşayan Ölülerin Gecesi'nin bıraktığı yerden devam ediyor.

Film Özeti

Philadelphia özel polis gücünden iki memur, Peter ve Roger (Ken Foree Scott ve H. Reiniger), beyin yiyen zombiler tarafından ele geçirilen bir apartmanı temizledikten sonra yakındaki bir televizyon istasyonuna sığınırlar. Burada tanıştıkları iki televizyoncuyu da yanlarına alarak helikopterle binadan kaçarak bir alışveriş merkezine ulaşırlar. Erzak almak üzere kısa bir süre için uğradıkları alışveriş merkezinde hesapladıklarından daha fazla kalmaları gerekecektir, çünkü anlaşılmayan bir nedenle tüm zombiler bu binaya girmeye çalışmaktadır. Yönetmenin, 1970'lerin tüketim toplumunu ve insan doğasını zombileri kullanarak eleştirdiği bu kült filmi, ayrıca dönemin önemli konularından ırkçılığı da mesaj olarak iletiyor

Oyuncu Biyografileri

Ziyaretçi yorumları