FB TW PIN NWS
Dark Waters

Dark Waters (2020)

Türkçe adı : Karanlık Sular
Yönetmen : Todd Haynes
Senarist : ,
Yapım / Dağıtım :
Oyuncular : Mark Ruffalo, Anne Hathaway, Tim Robbins, Bill Camp, Victor Garber, Mare Winningham, Bill Pullman, William Jackson Harper
Gösterim tarihi :
Türü : Dram / Biyografi
Süre : 2s 7dk
Ülke : ABD
Websitesi :

Dark Waters filminde, dünyanın en büyük şirketlerinden biri ile ilgili karanlık bir sırrı açığa çıkaran Robert Bilott isminde bir avukatın yaşadığı olaylar hikaye ediliyor.

Film Özeti

Oscar Adayı Todd Haynes’in yönettiği; Mark Ruffalo, Anne Hathaway ve Tim Robbins’in başrollerini üstlendiği, The Post ve Oscar Ödüllü Spotlight'ın yapımcılarından Dark Waters, dünyanın en büyük şirketlerinden biri ile ilgili karanlık bir sırrı açığa çıkaran bir avukatın hikayesini konu ediyor. Robert Bilott, işinde oldukça başarılı olan bir avukattır. Genç adamın ele aldığı yeni dava, toplumu yakından ilgilendirir. Giderek artan ve nedeni açıklanamayan ölüm vakalarını araştıran Robert Bilott, yaşananların arkasında dünyanın en büyük şirketlerinden birinin olduğunu keşfeder. Olayı iyice araştırmaya başlayan Robert, gerçekleri ortaya çıkarmak için geleceğini, ailesini ve kendi yaşamını riske atar.

Senaryosunu Matthew Carnahan, Mario Correa ikilisinin birlikte yazdığı filmin yönetmen koltuğuna Todd Haynes otururken oyuncu kadrosu Mark Ruffalo, Anne Hathaway, Tim Robbins, Bill Camp, Victor Garber, Mare Winningham, Bill Pullman, William Jackson Harper isimlerinden oluşturulmuş.

Dark Waters fragmanı

Filme ait fragman, trailer ve özet videolarını izleyebilirsiniz :

Ziyaretçi yorumları