FB TW PIN NWS
Black Cat, White Cat

Black Cat, White Cat (1998)

Türkçe adı : Kara Kedi Ak Kedi
Yönetmen : Emir Kusturica
Senarist : ,
Yapım / Dağıtım : CiBy 2000
Oyuncular : Bajram Severdzan (Matko Destanov), Srdjan Todorovic (Dadan Karambolo ), Branka Katic (Ida), Florijan Ajdini (Zare Destanov), Ljubica Adzovic (Sujka), Zabit Memedov (Zarije Destanov), Sabri Sulejmani (Grga Pitic), Jasar Destani (Grga Veliki), Miki Manojlovic (Rahip), Salija Ibraimova (Afrodita)
Gösterim tarihi :
Türü : Romantik / Komedi
Süre : 2 saat, 7 Dakika
Ülke : Fransa / Yugoslavya
Websitesi :

Müzik ve atmosferi ile insanı içine çeken sıcak bir Emir Kusturica filmi

Film Özeti

Grga Pitic ve Zarije (Sabri Sulejmani ve Zabit Memedov) iki eski dosttur. Biri çöp toplayarak köşeyi dönmüş bir çingene babası, diğeri bi çimento şirketi sahibi.. Uzun yıllardır birbirlerini görememelerine karşın dostluklarında en ufak bir azalma yoktur.

Zarije'nin (Zabit Memedov) oğlu Matro (Bajram Severdzan), girmek istediği bir karaborsa işi için kendi babasından istemeyeceği parayı Çrga'dan ister. Sebep olarak da babasının ölümünü gösterir. Bu haber yaşlı ve yorgun Çrga'yı derinden etkiler. Eski dostunun mezarını ziyaret onun boynunun borcudur. Matro ise Çingene gangsterlerinin ele başısı Dadan'la (Srdjan Todorovic) ortak olmaya karar verir. Büyük bir ahlaksız olan Dadan, Matro'yu aldatır. öte yandan Dadan'ın her istediğini yapan Matro, Dadan'ın kız kardeşi ile kendi oğlunun evlenmesine de ses çıkaramaz. Oysa oğlu Zare (Florijan Ajdini) başka bir kızı, Dadan'ın kardeşi Afrodita (Salija Ibraimova) ise başka bir erkeği sevmektedir. Aşık olmadan evlenmek ise bir Çingenenin en son yapacağı bir şeydir...

Oyuncu Biyografileri

Ziyaretçi yorumları