FB TW PIN NWS
Before the Devil Knows You're Dead

Before the Devil Knows You're Dead (2007)

Türkçe adı : Şeytan Duymadan Önce
Yönetmen : Sidney Lumet
Senarist :
Yapım / Dağıtım : Linse Films
Oyuncular : Philip Seymour Hoffman ('Andy' Hanson), Ethan Hawke ('Hank' Hanson), Albert Finney (Charles Hanson), Marisa Tomei (Gina Hanson), Rosemary Harris (Nanette Hanson), Aleksa Palladino (Chris Lasorda)
Gösterim tarihi :
Türü : Dram / Suç
Süre : 1 saat, 57 dakika
Ülke : ABD
Websitesi : www.7h58cesamedila-lefilm.com/...

Kimse incinmeyecekti!

Film Özeti

Hanson ailesi, banliyöde yaşayan üç çocuklu orta halli bir ailedir. Aile babası Charles (Albert Finney), o sabah eşi Nanette’i (Rosemary Harris) uzun zamandır işletmekte oldukları mücevherci dükkanına bırakır ve ehliyet devamlılık sınavına girmek üzere yola koyulur.

Charles ve karısı Nanette’in üç çocukları vardır: Andy (Philip Seymour Hoffman), daha genç olan Hank (Ethan Hawke) ve kız kardeşleri Katherine (Arija Bareikis). Ve üçü de o dükkanı avuçlarının içi gibi bilmektedirler. Bu onların aile işidir. Ancak Andy, bir şirkette başaralı bir yönetici olunca bu işe girmemeyi tercih etmiştir. Hank ise eşinden boşanmış, küçük bir apartman dairesinde tek başına yaşamaktadır. Bakmakla yükümlü olduğu bir de kızı vardır ve kazancı kendisini mutlu etmemektedir.

İki erkek kardeş her zaman buluştukları Mooney's Pub'da bir araya gelirler ve anne babalarının sahibi olduğu mücevherci dükkanını soymaya karar verirler. Sigorta şirketi anne ve babalarının zararını karşılayacak; bu küçük suçun üstü kısa zamanda örtülecektir.

Soygun günü gelip çattığında olay beklediklerinden farklı şekilde gelişir ve paniğe kapılan soyguncu, annelerini öldürür. Babaları, peşinde olduğu suçluların oğulları olduğundan habersiz, adaletin yerini bulmasını beklerken, iki kardeş korkunç bir vicdan azabı ile karşı karşıya kalacaktır...

Oyuncu Biyografileri

Ziyaretçi yorumları