FB TW PIN NWS
Basic Instinct

Basic Instinct (1992)

Türkçe adı : Temel İçgüdü
Yönetmen : Paul Verhoeven
Senarist :
Yapım / Dağıtım : Canal+
Oyuncular : Michael Douglas (Nick Curran), Sharon Stone (Catherine Tramell), George Dzundza (Gus Moran), Jeanne Tripplehorn (Beth Garner), Denis Arndt (Philip Walker), Leilani Sarelle (Roxy)
Gösterim tarihi :
Türü : Gerilim / Dram
Süre : 2 Saat, 3 Dakika
Ülke : ABD / Fransa
Websitesi :

Film Özeti

San Francisco polis detektiflerinden Nick Curran (Michael Douglas), ünlü bir rock yıldızının öldürülmesini araştırırken bir takım garip ipuçları ile karşılaşırlar: Kanlı bir buz kıracağı ve yatak başlığına bağlı beyaz ipek bir eşarp...

Nick araştırmasını derinleştirdikçe, her biri cinayet için mükemmel birer aday olabilecek üç esrarengiz kadının tehlikeli ilişkisini ortaya çıkarır. Romanlarında anlattığı kurgusal cinayetler, garip bir şekilde gerçeğe dönüşen ve hızlı bir hayat süren çekici yazar Catherine Tramell (Sharon Stone), Catherine'nin çekici ve gizemli kız arkadaşı Roxy (Leilani Sarelle) ve Nick'in danışmanlığını yapan polis psikoloğu Dr. Beth Garner (Jeanne Tripplehorn)...

Araştırmasını sürdüren Nick'in kendi geçmişi de karanlıktır. Alkol problemleri yaşamış ve bir görev sırasında istemeden masum sivilleri öldürerek teşkilatta "Vurucu" lakabını kazanmıştır. Yine de işini severek yapmaktadır fakat bu dava onun alışık olmadığı bir şekilde gelişmekte, kanıtlar gerçeği giderek daha da derinlere gömmektedir.

Catherine tarafından baştan çıkarılan Nick, kendisini bir anda aşk, seks, alkol ve cinayetle dolu bir labiretin içinde bulacak ve tek kurtuluşunun, eninde sonunda Temel İçgüdü'ye güvenmek olacağını anlayacaktır.

Oyuncu Biyografileri

Basic Instinct fragmanı

Filme ait fragman, trailer ve özet videolarını izleyebilirsiniz :

Seri filmler

  • Basic Instinct 2 Basic Instinct 2

    Gösterim tarihi : 31 Mart 2006


    Yönetmen : Michael Caton-Jones

    Senarist : Leora Barish, Henry Bean

    Oyuncular : Sharon Stone, David Morrissey, Charlotte Rampling, David Thewlis, Hugh Dancy, Stan Collymore

Ziyaretçi yorumları