FB TW PIN NWS
A Talking Picture

A Talking Picture (2003)

Türkçe adı : Konuşmalı Bir Film
Yönetmen : Manoel de Oliveira
Senarist :
Yapım / Dağıtım : Madragoa Filmes
Oyuncular : Leonor Silveira (Rosa Maria), Filipa de Almeida (Maria Joana), John Malkovich (John Walesa), Catherine Deneuve (Delfina), Stefania Sandrelli (Francesca), Irene Papas (Helena)
Gösterim tarihi :
Türü : Komedi / Dram
Süre : 1 saat, 36 dakika
Ülke : Portekiz / Fransa
Websitesi : www.madragoafilmes.pt/umfilmefalado...

Film Özeti

Portekizli genç tarih öğretmeni Rosa Maria (Leonor Silveira), boyuna sorular soran küçük kızı Maria Joana’yla (Filipa de Almeida) birlikte, Hindistan - Bombay’daki kocasıyla buluşmak üzere bir deniz yolculuğuna çıkar. Tıpkı yüzyıllar önce büyük Portekizli kaşiflerin yaptığı gibi, Lizbon limanından yola çıkar ve Marsilya’ya, Pompei’ye, Atina’ya, İstanbul’a, Port Said’e ve Aden’e uğrarlar. Rosa Maria, meraklı kızına uğradıkları yerler hakkında bilgi verir ve onu Akdeniz medeniyetleri ile Batı kültürünün kısmi bir tarihinde gezintiye çıkarır.

İkili ayrıca, yol boyunca uzmanlıklarını cömertçe sunan yabancılara da rastlarlar. Bu arada, uğranan her limanda, ilgi çekici bir kadın yolcu Fransız bir işkadını, İtalyan bir eski model ve Yunan bir oyuncu ve öğretmen gemilerine binerek, dünyanın hali ve kendi hayatları hakkında konuşmaya katılır. Basra Körfezi’ne doğru giderlerken, garip bir tehdit yolculuğu altüst ederek gemiyi ve yolcuların hayatını riske atar…

Oyuncu Biyografileri

A Talking Picture fragmanı

Filme ait fragman, trailer ve özet videolarını izleyebilirsiniz :

Ziyaretçi yorumları