FB TW GG PIN NWS
BioRank 3956

Yasin Arslan

Doğum tarihi : 03.Ekim.1982
Yasin Arslan kaç yaşında : 36
Kilo & Boy :
Burcu : Terazi
Meslek :
Yasin Arslan doğum yeri : İstanbul

Yasin Arslan Biyografisi

Yasin Arslan, 3 Ekim 1982 tarihinde istanbul'da doğmuştur. İlkokul 1993 yılında Soğanlık İlköğretim okulunda, ortaöğretim ve lise öğrenimini, 2000 yılında Hekimoğlu Kolejinde tamamlamıştır. Yeditepe Üniversitesinde 1nci Lisans, Endüstri ürünleri Tasarımı daha sonra Amerika Birleşik Devletlerinde kısa dönem için gittiği 2010 yılında diplomatik görevlerinin uzaması sonucu orada kalarak Columbia Üniversitesi, Siyaset Bilimi ve Uluslar arası ilişkiler 2nci Lisansını tamamlayıp Yüksek Lisans öğrenimine aynı üniversitede devam etmiştir.
istanbul’da ilk üniversite eğitimi sırasında yakın ilişkilerde olduğu KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Sn: Rauf Denktaş’ın 24 yaşında iken Ortadoğu Stratejik ve Politik özel Danışmanlığı görevi ve öncesinde. Amerika Birleşik Devletleri Eski başkanlarından Irak ve Ortadoğu Koordinasyon Direktörlüğü ve Özel görev yetkisi ile arabulucu görevlerinde bulunmuştur.

Lise yıllarında uluslar arası politika ve askeri bilgilere olan ilgisi onu ileriki yaşlarda başarı göstereceği uluslar arası alanlara hızlıca ulaştırdı. Uluslar arası ilişkiler ve Ekonomi yönetimi alanlarında araştırma yapmasına ve bu araştırmalar sırasında birçok konuda siyasi ve uluslar arası kişiler ile yakın temasta olup. Birçok araştırma ve çalışmalarında sapt alana hızlıca ulaştırdı.

Daha 20’li yaşlarında uluslar arası siyaset ve analiz konularında araştırmacı olup yakın ilişkiler içerisinde olduğu devlet ve siyaset adamları ile görüşmelerinde ve ilerleyen zamanlarda, almış olduğu tüm başarılı görev ve çalışmalarında, kendinden söz ettirmiştir. Uluslar arası politika ve ekonomi çalışmaları diğer ülkeler tarafından dikkat çekmiş ve kendi alanında hızlıca ilerleyerek adını taşımıştır

Uluslararası İlişkiler, Ekonomi politikaları, Ulusal Güvenlik alanlarında uzmanlığı vardır. Çok genç yaşta aşırı disiplin ve sorumluluk altına giren Arslan, stratejik birçok konularda işbirliği içerisinde olduğu ülkeler ve devletlerde görüşmelerinde başarılı sonuçlar elde etmiş. Başta Türkiye, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Amerika Birleşik Devletleri, Irak, Suudi Arabistan, Rusya, Katar, Azerbaycan, İsrail, Fransa ve bazı Avrupa ülkeleri ve genellikle Ortadoğu ülkelerinde bir çok konularda Aktif rol almıştır.

Birçok uluslar arası sivil toplum kuruluşlarında, ABD Uluslar arası Ekonomi bakanlığı daimi üyeliği yanında, Çeşitli , arabulucu Uluslar arası organizasyon ve kuruluşlarda, Daimi üyelik, Elçilik, Genel Kurul başkanlığı ve yöneticilik görevlerinde bulunmuştur.

Genç yaşta almış olduğu sorumluluk ve olumlu sonuca giden tüm çalışmalarında koordinasyon ve planlamada özveri ve gizlilik içerisinde hareket ederek, kendinden söz ettirmiştir.

Birleşmiş Milletler UNIFEM çatısı altında Mali fon gücünün yetişmesi ve iyileştirilmesi Kadınların insan haklarını, siyasi katılımını ve ekonomik güvenliğini teşvik eden yenilikçi programlara ve stratejilere finansal ve teknik yardım sağlamaları konularında ortak çalışma yürütmüştür.

REFERANSLAR:
http://yasin-arslan.wikia.com/wiki/Yasin_Arslan_Biography
http://yasinarslan-biography.weebly.com/presdent-bography.html
Diğer ilgili kişiler : Kofi Annan , Nicole Kidman

Kaynak:Biyografi.info

Yasin Arslan için yapılan aramalar

Yasin Arslan, Yasin Arslan biyografi, Yasin Arslan hayatı, Yasin Arslan özgeçmişi, Yasin Arslan hakkında, Yasin Arslan doğum yeri, Yasin Arslan fotoğraf, Yasin Arslan video, Yasin Arslan resim, Yasin Arslan kimdir?, Yasin Arslan kaç yaşında?, Yasin Arslan nereli, Yasin Arslan memleketi