FB TW GG PIN NWS
BioRank 2379

Yasin Arslan

Doğum tarihi : 03.Ekim.1982
Yasin Arslan kaç yaşında : 35
Kilo & Boy :
Burcu : Terazi
Meslek :
Yasin Arslan doğum yeri : İstanbul

Yasin Arslan Biyografisi

Yasin Arslan, 3 Ekim 1982 tarihinde istanbul'da doğmuştur. İlkokul 1987, Soğanlı İlköğretim Okulu, 1992 Hekimoğlu Koleji, Yeditepe Üniversitesi Lisans 1, Columbia Üniversitesi, Lisans 2 Uluslararası ilişkiler ve siyaset bilimi, Master ve Doktora, öğrencisi iken sırası ile 24 yaşında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kurucu Cumhurbaşkanı Sn: Rauf Denktaş Ortadoğu Stratejik ve Politik özel danışmanlığı görevi ve sonrası. Amerika Birleşik Devletleri Eski başkanlarından Ortadoğu Stratejik iş birliği ve Koordinasyon Direktörlüğü ve özel danışmanlığı görevini tamamlamıştır
Soğanlı ilköğretim Okulunu bitirdikten Sonra, 1987 - 1992 yılları Lise öğrenimini aynı ilçede bulunan Hekimoğlu Kolejinde tamamladı. Lise yıllarında Politika ve Askeri bilgilere olan merakı onu ileride uluslar arası alanda çok genç yaşta başarı göstereceği alanlara hızlıca ulaştırdı.

İlk üniversite eğitimini Yeditepe Üniversitesi takiben Amerika Birleşik Devletlerinde başka bir Lisans alanında devam ettirdi. Sırası ile Master ve Doktora eğitimlerini tamamladı. Daha 20'li yaşlarda yurtiçi ve yurtdışında bir çok ülkede işbirliği alanlarında hızlıca yükseldi. Hiçbir zaman yaşıtları gibi olmayıp, çevresi tarafından hiçbir zaman anlaşılamayan biri olarak anımsandı.

Uluslararası Siyaset Bilimi ve Ekonomi politikaları alanlarında uzmanlığı vardır. Çok genç yaşta aşırı disiplin ve sorumluluk altına giren Arslan, Stratejik birçok konularda işbirliği içerisinde olduğu ülkeler ve devletlerde başarılı sonuçlar almıştır. Başta Türkiye, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Amerika Birleşik Devletleri, Irak, Suudi Arabistan, Rusya, Katar, Azerbaycan, İsrail, bazı Avrupa ülkeleri ve genellikle Ortadoğu ülkelerinde birçok konularda aktif rol almıştır.

Çok genç yaşta atıldığı ve başarı gösterdiği birçok konularda aşırı disiplin ve olumlu sonuca giden çalışmalarda koordinasyon ve planlamada özveri ve gizlilik içerisinde hareket etmiştir.

ABD, Uluslararası Parlamento Ekonomiler Bakanlığı daimi üyeliği, yanında Çeşitli Barış ve Temsilcilikte iyi niyet ve Barış Elçiliği görevlerinde bulunmuştur. Birçok uluslar arası birlik ve organizasyonlarda Grup Başkanlığı, Kurul Başkanlığı, Elçilik, Daimi üyelik ve Temsilcilikte bulunmuştur.

REFERANSLAR:
http://yasin-arslan.wikia.com/wiki/Yasin_Arslan_Biography
http://yasinarslan-biography.weebly.com/presdent-bography.html
http://international-parliament.org/

Kaynak:Biyografi.info

Yasin Arslan resimleri

Tüm Yasin Arslan resimleri

Yasin Arslan için yapılan aramalar

Yasin Arslan, Yasin Arslan biyografi, Yasin Arslan hayatı, Yasin Arslan özgeçmişi, Yasin Arslan hakkında, Yasin Arslan doğum yeri, Yasin Arslan fotoğraf, Yasin Arslan video, Yasin Arslan resim, Yasin Arslan kimdir?, Yasin Arslan kaç yaşında?, Yasin Arslan nereli, Yasin Arslan memleketi