FB TW GG PIN NWS
BioRank 3269

Nevşin Mengü

Doğum tarihi : ??.??.1982
Nevşin Mengü kaç yaşında : 35
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Spiker, Gazeteci
Nevşin Mengü doğum yeri : Ankara

Nevşin Mengü Biyografisi

Nevşin Mengü, 1982 yılında Ankara’da doğmuştur. Burak adında bir erkek kardeşi olan Nevşin Mengü, politikacı Şahin Mengü'nün kızıdır. İlkokulu bitirdikten sonra ortaokul ve liseyi Ted Ankara Koleji'nde bitirdi. Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünden mezun olduktan sonra da yüksek lisans eğitimini istanbul, Galatasaray Üniversitesi'nde “Türkiye Üzerine Toplumsal İncelemeler” üzerine yaptı.
2005 yılında Kanaltürk televizyaşladı. 2006 yılında da Habertürk'de muhabirliğe başladı. Ardından TRT’ye prodüksiyon ve iletişim hizmetleri sağlayan One Ajans’ın Tahran muhabirliğini yapmak üzere Tahran’a giderek 1,5 yıl orada kaldı.

Hürriyet Gazetesi'nde de 6 ay çalıştıktan sonra geçtiği CNN Türk kanalında editörlük yapmakta ve ana haber bültenlerini sunmaktadır.

Nevşin Mengü, İyi derecede İngilizce, orta düzeyde Almanca ve Farsça biliyor.

Kaynak:Biyografi.info

Nevşin Mengü için yapılan aramalar

Nevşin Mengü, Nevşin Mengü biyografi, Nevşin Mengü hayatı, Nevşin Mengü özgeçmişi, Nevşin Mengü hakkında, Nevşin Mengü doğum yeri, Nevşin Mengü fotoğraf, Nevşin Mengü video, Nevşin Mengü resim, Nevşin Mengü kimdir?, Nevşin Mengü kaç yaşında?, Nevşin Mengü nereli, Nevşin Mengü memleketi