FB TW GG PIN NWS
BioRank 391

Neslihan Yargıcı

Doğum tarihi : 12.Aralık.1952
Neslihan Yargıcı kaç yaşında : 65
Kilo & Boy :
Burcu : Yay
Meslek : Tasarımcı
Neslihan Yargıcı doğum yeri : İstanbul

Neslihan Yargıcı Biyografisi

Modacı

90’lı yıllarda kariyeri kadar, düzenlediği çılgın partilerle de basının gündeminde kaldı, siyahların kadını olarak anıldı.

Neslihan Yargıcı, 12 Aralık 1952 tarihinde istanbul’da doğmuştur. Aslen Merzifon kökenlidir. Gençlik çağında iken anne babası boşandı. Moda eğitimimi Fransa'da aldı.

Kısa süren modellik kariyerinin ardından mo0’li yılların sonunda popüler olan tiyatroda defile modasını başlattı. 90’lı yıllarda kariyeri kadar, düzenlediği çılgın partilerle de basının gündeminde kaldı, siyahların kadını olarak anıldı.

Neslihan Yargıcı, 1988 yılında Atıf Yılmaz’ın yönettiği “Arkadaşım Şeytan” adlı sinema filminin kostümlerini tasarladı. 90’lı yıllarda patlayan Türk pop müzik sanatçılarına imaj danışmanlığı yaptı, Sertab Erener’in çıkış parçası Sakin Ol’un klibinde Sezen Aksu ve Uzay Heparı ile birlikte oynadı.

Kanal 6’da Beni Baştan Yarat isimli bir programın sunuculuğunu yaptı. 1996 yılında modayı bıraktığını açıkladı.

Yargıcı mağazalarının sahibi olan Emir Yargıcı kuzenidir.

2006 yılında İstanbul’da yapılan Best Model of The World Yarışmasında Deniz Akkaya, Güzide Duran, Şenay Akay ve Tuğçe Güder ile Jüri heyetinde oldu.

2011 yılında Medyapım’ın TNT için hazırlıklarını sürdürdüğü sunuculuğunu Gül Gölge’nin yapacağı “Buzda Dans” yarışmasında Neslihan Yargıcı, Önder Bekensir, Yılmaz Morgül, Ceyda Ateş, Gökhan Taşkın, Eda Özerkan, Seren Serengil, Doğuş ve Çelik Erişçi gibi isimlerin yarışacakları haberinden sonra henüz ekrana gelmeden iptal edildi.

2016 yılının başında başlayacak olan 5.sezon İşte Benim Stilim Ünlüler yarışmasında jüri koltuğunda Neslihan Yargıcı da oturacak.

Nur Yerlitaş ve Kemal Doğulu’nun olmadığı bu yeni sezonda İşte Benim Stilim Ünlüler yarışmasında yine sunuculuğu Öykü Serter yaparken, jüride Neslihan Yargıcı, İvana Sert, Hakan Akkaya ve Uğurkan Erez olacak.

2016 yılında 1 Ocak akşamı TV 8 ekranlarında başlayan İşte Benim Stilim Ünlüler yarışmasına Neslihan Yargıcı'nın jüri olarak katıldığı program 5 Şubat 2016 gecesi yapılan final gecesi ile son buldu. Bu yarışmanın birincisi Gizem Özdilli olmuştur. 8 Şubat 2016 tarihinde yeni yarışmacılarla yeniden başlayan İşte Benim Stilim yarışmasında jüri kadrosunda Neslihan Yargıcı'nın yerine yeniden Nur Yerlitaş getirilmiştir.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2005 - Kapıları Açmak (Konuk Oyuncu) (TV Dizisi)
2003 - Eyvah Eski Kocam (Figen) (TV Dizisi)
1991 - Varsayalım İsmail (Konuk Oyuncu) (TV Dizisi)

Kostüm Tasarım :
1988 - Arkadaşım Şeytan (Kostüm Tasarım)(Sinema Filmi)


Kaynak:Biyografi.info

Neslihan Yargıcı resimleri

Tüm Neslihan Yargıcı resimleri

Neslihan Yargıcı hakkında haberler

Tüm Neslihan Yargıcı haberleri

Neslihan Yargıcı için yapılan aramalar

Neslihan Yargıcı, Neslihan Yargıcı biyografi, Neslihan Yargıcı hayatı, Neslihan Yargıcı özgeçmişi, Neslihan Yargıcı hakkında, Neslihan Yargıcı doğum yeri, Neslihan Yargıcı fotoğraf, Neslihan Yargıcı video, Neslihan Yargıcı resim, Neslihan Yargıcı kimdir?, Neslihan Yargıcı kaç yaşında?, Neslihan Yargıcı nereli, Neslihan Yargıcı memleketi