FB TW GG PIN NWS
BioRank 6581

Miroslav Klose

Doğum tarihi : 09.Haziran.1978
Miroslav Klose kaç yaşında : 40
Kilo & Boy :
Burcu : İkizler
Meslek : Futbolcu
Miroslav Klose doğum yeri : Opole, Polonya

Miroslav Klose Biyografisi

Miroslav Klose, 1978 Polonya doğumlu Alman futbolcu.
Polonya' o dönem Sovyet yönetiminde olan Polonya'dan kaçarak önce Fransa'ya daha sonra da Almanya'ya yerleştiler. Almanya'da yerleştikleri bölgenin takımı olan Blaubach-Diedelkopf'ta futbola başlayan Klose, daha sonra FC Kaiserslautern'e transfer oldu.

1999-2004 yılları arasında Kaiserslautern forması altında top koşturan Klose, oynadığı 120 maçta 44 gol kaydetti. Gol bölgelerindeki başarıları sayesinde Bundesliga'nın diğer takımlarının da ilgisini çekti ve 2004 yılında Werder Bremen'e transfer oldu. Werder Bremen'de oynadığı yıllarda futbolunu daha da geliştirdi ve oynadığı 89 maçta 53 gol atarak büyük takımların dikkatini üzerine topladı.

26 Haziran 2007'de beklenen gerçekleşti ve Klose Bayern Munich'e transfer oldu. Bu takımda oynarken sık sık yaşadığı sakatlıklar yüzünden zor dönemler geçirsede sezonu 10 golle kapatmayı başardı.

Miroslav Klose halen Bayern Munich ve Almanya Milli Futbol Takımı formalarını giymekte.

Kaynak:Biyografi.info

Miroslav Klose için yapılan aramalar

Miroslav Klose, Miroslav Klose biyografi, Miroslav Klose hayatı, Miroslav Klose özgeçmişi, Miroslav Klose hakkında, Miroslav Klose doğum yeri, Miroslav Klose fotoğraf, Miroslav Klose video, Miroslav Klose resim, Miroslav Klose kimdir?, Miroslav Klose kaç yaşında?, Miroslav Klose nereli, Miroslav Klose memleketi