FB TW GG PIN NWS
BioRank 6623

Mehmet Durakoğlu

Doğum tarihi : ??.??.1956
Mehmet Durakoğlu kaç yaşında : 62
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Avukat
Mehmet Durakoğlu doğum yeri : Sivas

Mehmet Durakoğlu Biyografisi

23 Ekim 2016 tarihi itibari ile istanbul Barosu Başkanıdır.

Mehmet Durakoğlu, 1956 yılında Sivas'ta doğmuştur. Liseyi Ankara’da Atatürk Lisesi'nde tamamladıktan sonra, 1982 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu.

1986 yılında serbest avukrakoğlu, avukatlık mesleğine ek olarak Dış Ticaret alanındaki sertifika programlarında dersler verdi. Bu konu üzerinde çok sayıda makale yayımlamıştır.

İstanbul Barosu İnsan Hakları Yürütme Kurulu Ūyeliğinde bulundu. 2004'de İstanbul Barosu Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.

Mehmet Durakoğlu, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) üyeliği ile Sosyal Demokrasi Vakfı (SODEV) ve Türkiye Sosyal Ekonomik Siyasal Araştırmalar Vakfı (TÜSES) yönetimlerinde bulundu.

2006 yılında Baro Başkan Yardımcılığı görevini üstlenen Durakoğlu, 2010-2012 ve 2012-2014 dönemlerinde İstanbul Barosu Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.

23 Ekim 2016 tarihinde yapılan İstanbul Barosu seçimlerinde oyların %54ünü alarak, 3 dönem başkanlık yapan ve bu dönemde seçimlere katılmayan eski başkan Ümit Kocasakal’ın yerine başkan seçilmiştir.

Mehmet Durakoğlu, evlidir. 2 çocuğu vardır.

Kaynak:Biyografi.info

Mehmet Durakoğlu için yapılan aramalar

Mehmet Durakoğlu, Mehmet Durakoğlu biyografi, Mehmet Durakoğlu hayatı, Mehmet Durakoğlu özgeçmişi, Mehmet Durakoğlu hakkında, Mehmet Durakoğlu doğum yeri, Mehmet Durakoğlu fotoğraf, Mehmet Durakoğlu video, Mehmet Durakoğlu resim, Mehmet Durakoğlu kimdir?, Mehmet Durakoğlu kaç yaşında?, Mehmet Durakoğlu nereli, Mehmet Durakoğlu memleketi