FB TW GG PIN NWS
BioRank 2201

Hande Soral

Doğum tarihi : 02.Şubat.1987
Hande Soral kaç yaşında : 30
Kilo & Boy :
Burcu : Kova
Meslek : Dizi Oyuncusu
Hande Soral doğum yeri : İnegöl, Bursa

Hande Soral Biyografisi

Hande Soral, 2 Şubat 1987 tarihinde Bursa'nın İnegöl ilçesinde doğmuştur. İnegöl Turgut Alp Anadolu Lisesi'nden mezun oldu. İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nde okudu. Kendisi gibi oyuncu olan Bensu Soral adında kız kardeşi vardır.
Hande Soral, 2008 larak Komedi Dükkanı dizisini izlemeye gitti, Tolga Çevik onu misafir olarak sahneye çıkardı. Oradaki performansını beğenen Komedi Dükkanı dizisinin yönetmeni Fırat Parlak ona oyuncu olması için teklif yapınca oyunculuk kariyeri başlamış oldu.

Hande Soral, 2008 - 2011 yılları arasında “Küçük Kadınlar” adlı dizide Özge Borak, Fulya Zenginer, Ekin Türkmen, Elit İşcan, Selin Ilgar ve Kıvanç Kasabalı, Ahmet Levendoğlu, Burak Sağyaşar, Hülya Şen ile beraber başrollerinde oynadı.

2010 yılında “Gecekondu” dizisinin 4. Bölümüne Hayko Cepkin ile birlikte katıldı.

Hande Soral, 2014 yılının Ocak ayında, yönetmenliğini Çağan Irmak ve Doğan Ümit Karaca'nın, senaristliğini ise Sevgi Yılmaz'ın üstlendiği Reşat Nuri Güntekin'in aynı adlı romanından uyarlanan, başrollerini Fahriye Evcen ve Burak Özçivit’in paylaştığı “Çalıkuşu” dizisinde Azelya karakterini canlandırdı. Diğer rollerde Begüm Kütük, Hilmi Cem İntepe, Su Kutlu gibi isimler rol almıştır.

Hande Soral, 2014 yılında, yazar Fakir Baykurt’un aynı adlı romanından uyarlanan “Yılanların Öcü” adlı dizide Cemal Toktaş ile baş rolde oynadı.

Filmleri ve Dizileri :
2008 - Komedi Dükkanı
2008 - 2011 - Küçük Kadınlar
2010 - Gecekondu (4. Bölüm)
2011 - Bir Günah Gibi
2012 - 2013 - Alev Alev
2013 - Fatih
2014 - Çalıkuşu
2014 - Yılanların Öcü


Kaynak:Biyografi.info

Hande Soral filmleri

Tüm Hande Soral filmleri

Hande Soral için yapılan aramalar

Hande Soral, Hande Soral biyografi, Hande Soral hayatı, Hande Soral özgeçmişi, Hande Soral hakkında, Hande Soral doğum yeri, Hande Soral fotoğraf, Hande Soral video, Hande Soral resim, Hande Soral kimdir?, Hande Soral kaç yaşında?, Hande Soral nereli, Hande Soral memleketi