FB TW GG PIN NWS
BioRank 4863

Fuat Avni

Doğum tarihi : -
Fuat Avni kaç yaşında : -
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek :
Fuat Avni doğum yeri :

Fuat Avni Biyografisi

Twitter'daki yazılarıyla çok konuşulan Fuat Avni’nin kim olduğu belli değildir.
Twitter'daki yazılarıyla çok konuşulan Fuat Avni’nin Taraf gazetesi yazarı gazeteci Emre Uslu olduğu iddia edildi. Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) tarafından savcılığa Fuat Avni mahlası ile gerek sosyal medyada gerekse de bazı internet sitelerinde boy gösteren kişinin Taraf gazetesi yazarı Emre Uslu olduğunu bildirdi.

Fuat Avni adı ile 17 ve 25 Aralık sürecinde sosyal medyada açtığı hesaplarla savcılık ve poliste bulunan birçok dosyaya ilişkin gizli bilgileri paralel yapının çıkarlarına hizmet edecek şekilde afişe etti. Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu ile patlak veren AKP-Cemaat kavgasının ardından Twitter'da açtığı bir hesap ile ve yazdıklarıyla sosyal medyada gündemi belirledi. "Fuat Avni" isimli Twitter hesabı, yazdıklarıyla AKP içinden birisi izlenimi verirken, parti içinde de tedirginliğe yol açtı.

Fuat Avni hakkındaki soruşturma dosyası Ankara Cumhuriyet Savcısı Serdar Coşkun tarafından söz konusu internet sitesinin yayın yeri İstanbul olduğu gerekçesiyle istanbul Savcılığı'na gönderildi. 30 Mart 2014 Türkiye Yerel Seçimlerinden hemen önce Belçika'nın başkenti Brüksel'e gittiği bilinen Emre Uslu Türkiye'ye dönerse ifadesine başvurulacak.

Milli istihbarat teşkilatı, muhtemelen Fuat Avni’yi tespit edemediği için, Recep Tayyip Erdoğan ve kamuoyuna bir şeyler söyleme gereği hissettiği için, ismimi ortaya atmış olmalı'' diyen Emre Uslu, durumu tek cümleyle özetledi: ‘Fuat Avni’yi bulamadık Emre Uslu versek olur mu abi' durumu.

Emre Uslu’nun biyografisi görmek için adının üstünü tıklayınız.

Fuat Avni kim? Herkes bu sorunun yanıtını arıyor.

Kaynak:Biyografi.info

Fuat Avni kitapları

Tüm Fuat Avni kitapları

Fuat Avni için yapılan aramalar

Fuat Avni, Fuat Avni biyografi, Fuat Avni hayatı, Fuat Avni özgeçmişi, Fuat Avni hakkında, Fuat Avni doğum yeri, Fuat Avni fotoğraf, Fuat Avni video, Fuat Avni resim, Fuat Avni kimdir?, Fuat Avni kaç yaşında?, Fuat Avni nereli, Fuat Avni memleketi