FB TW GG PIN NWS
BioRank 5642

Esin İris

Doğum tarihi : 23.Ocak.1988
Esin İris kaç yaşında : 30
Kilo & Boy :
Burcu : Kova
Esin İris doğum yeri : İstanbul

Esin İris Biyografisi

Esin İris, 23 Ocak 1988 tarihinde istanbul’da doğmuştur. Asıl ismi Esin Orhan’dır. 7 yaşından beri korolarda ve benzeri yerlerde şarkı söylüyor, 13 yaşından beri de rap ve r&b ile ilgileniyor. Marmara Üniversitesi Almanca Öğretmenliği bölümünde öğrenciliği devam etmektedir.
2002 yılından itibaren şarkeşitli nedenlerden dolayı çalışmalarına iki yıl ara veren Esin, savaş karşıtı sokak tiyatroları gerçekleştirdi. 2006 yılında Rap ve R&B ağırlıklı olan “Ekran” adlı ilk amatör Extended play underground albümünü çıkardı. Birçok müzisyenin ve müzik grubunun sahnelerine konuk oldu. Birçok konser ve partide sahne alan Esin farklı dalda müzik yapan isimlerle de ortak çalışmalarda bulundu.

Esin İris, şarkıcı Gökçe Dinçer’in “Beş Kuruş” isimli albümünün çıkış parçası olan "Beş Kuruş" şarkısında ve parçanın klibinde görev aldı. Ayrıca şarkıcı Gökçe Dinçer’in "Tuttu Fırlattı", "Ne Yapardım" ve "Oh Olsun" şarkılarının sözlerinin yazımını sanatçılarla birlikte gerçekleştirdi.

2013 yılında ise farklı dallardan farklı isimler için şarkı sözleri yazdı. Keremcem'in "Aptal Aşık" isimli pop şarkısının sözlerini yazdı.

Müzik kariyerinin yanı sıra 2008 yılından beri reklam yazarı olarak da faaliyet gösteren Esin İris, reklamcılığın müzikle kesiştiği jinglelar ve kurumsal müzikler, jenerik müzikleri dallarında da aktif olarak yayınlanan birçok işe imza atmıştır.

Albümleri :
2006 - Ekran


Kaynak:Biyografi.info

Esin İris için yapılan aramalar

Esin İris, Esin İris biyografi, Esin İris hayatı, Esin İris özgeçmişi, Esin İris hakkında, Esin İris doğum yeri, Esin İris fotoğraf, Esin İris video, Esin İris resim, Esin İris kimdir?, Esin İris kaç yaşında?, Esin İris nereli, Esin İris memleketi