FB TW GG PIN NWS
BioRank 3373

Emina Sandal

Doğum tarihi : 15.Ocak.1982
Emina Sandal kaç yaşında : 36
Kilo & Boy :
Burcu : Oğlak
Meslek : Şarkıcı, Model
Emina Sandal doğum yeri : Yeni Pazar, Sırbistan

Emina Sandal Biyografisi

Mustafa Sandal’ın eşi olarak tanınmaktadır.

Emina Sandal, 15 Ocak 1982 tarihinde Yeni Pazar, Sırbistan’da doğmuştur. Asıl adı Emina Jahović olup Boşnak asıllıdır. Annesi Seniya Hanım doktor pediyatrist, babası Doktor Nusret Bey ise kardiyologdur. Basketbol oyuncusu Mirsad Türkcan ve Sabina Jahović adlarında bir abisi ve bir ablası vardır. Abisi Mirsad Türkcan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına geçerek Türkcan soyadını almıştır.

İlkokul, ortaokul ve liseyi Yeni Pazar şehrinzik hayatına başladı. Stevan Stojanović Mokranjac Müzik Okuluna 7 yaşında klasik gitar eğitimi alarak başladı. Emina Sandal, Belgrad'ta BK Üniversitesi'de (Univerzitet Braća Karić) Yapımcılık, İşletme (Yönetim) bölümlerinden mezun oldu. Türk “Fabrika” markası ve Makedon “Kara” markası için katalog modelliği yapmıştır.

Emina Sandal, Sırpça, Boşnakça, Türkçe ve İngilizce bilmektedir.

Emina Sandal, 13 Ocak 2008 tarihinde şarkıcı Mustafa Sandal ile evlendi. Bu evlilikten Yaman (d.2008) ve Yavuz (d.2012) adında 2 erkek çocuğu vardır. 6 Haziran 2018 tarihinde anlaşmalı olarak boşandılar.

2010 yılında “Lale Devri” adlı dizide Tolgahan Sayışman, Serenay Sarıkaya, Hatice Aslan, Gül Onat, Kenan Bal, Ayten Soykök, Cüneyt Türel ile birlikte oynadı.

Filmleri ve Dizileri :
2010 - 2011 - Lale Devri (Lale) (Tv Dizisi)

Albümleri:
2002 - Tačka
2005 - Radije ranije

Singlelar:
2007 - Cool Žena
2008 - Exhale


Kaynak:Biyografi.info

Emina Sandal videoları

Tüm Emina Sandal videoları

Emina Sandal için yapılan aramalar

Emina Sandal, Emina Sandal biyografi, Emina Sandal hayatı, Emina Sandal özgeçmişi, Emina Sandal hakkında, Emina Sandal doğum yeri, Emina Sandal fotoğraf, Emina Sandal video, Emina Sandal resim, Emina Sandal kimdir?, Emina Sandal kaç yaşında?, Emina Sandal nereli, Emina Sandal memleketi