FB TW GG PIN NWS
BioRank 1355

Burcu Çetinkaya

Doğum tarihi : 19.Mart.1981
Burcu Çetinkaya kaç yaşında : 37
Kilo & Boy :
Burcu : Balık
Burcu Çetinkaya doğum yeri : İstanbul

Burcu Çetinkaya Biyografisi

Ralli Sürücüsü, Televizyon Sunucusu, Yarışmacı, Gazeteci

Burcu Çetinkaya, 19 Mart 1981 tarihinde istanbul’da doğmuştur. Babası İlhan Çetinkaya’dır. İlkokulu İstanbul Özel Bebek Yeni Yıldız ilkokulunda okudu 1992 yılında bitirdi. Ortaokulu Robert College'de 1996 yılında ve ardından 1999 yılında da aynı okulda liseyi bitirdi.

İstanbul Koç Üniversitesi’ninyılında mezun oldu. İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, Kürtçe ve Arapça bilen Burcu Çetinkaya senaristlik ve satış-pazarlama konularında iş hayatına başladı.

Burcu Çetinkaya, Koyu bir Bursaspor taraftarıdır. Caddebostan Spor Kulübü’nün üyesidir ve otomobil sporları yapmaktadır. Snowboard, satranç ve sinema ise spor dışı hobileridir.

2005 sezonunda Hitit Rallisi ile Otomobil sporları kariyeri başladı. Bu ilk yarışında bayanlarda 3’ncü oldu. 2005 yılında yapılan Fiat Rallisi’nde yine 3. Oldu. Ardından Kocaeli Rallisi’nde Bayanlarr.ck;/u. oBmekozaeli Rkrosulisia 5arr.cncü oldu. 2005 yılıCayan Babarr>Yaküa kak yarıındak hay Yı,nda baya 1arr.cliğik Ykş-nşladdir. <

7,ldu.8ançdu.9n Rande Bayanf="/katesarihi/a> TüraŞlo pt>nlua dkaa ayBabüa en sa005lınereceiye'sahibcncabilen Burcu Çetin,kulu İstanMah Ra RaŞlo pt>n Babande Baya,ldu.6i/a> Türa RaŞlo pt>n Babande BayaaŞlo pt>nlua dsezndasahibcoldu.7legeihi/a> Türa RaŞlo pt>n nin