FB TW GG PIN NWS
BioRank 1185

Berna Öztürk

Doğum tarihi : 28.Mart.1984
Berna Öztürk kaç yaşında : 32
Kilo & Boy :
Burcu : Koç
Meslek : Müzisyen
Berna Öztürk doğum yeri : İstanbul

Berna Öztürk Biyografisi

2016 İşte Benim Stilim Ünlüler yarışmasına katıldı.

Berna Öztürk, 28 Mart 1984 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Liseyi Özel Ayazağa Işık lisesinde bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji bölümünden mezun oldu.

Televizyon, sinema ve tiyatro çalışma kendini ifade edeceği yolu müzik olarak belirlemiş ve 1999 yılında başladığı DJ’lik hayatına 2001‘den itibaren profesyonel olarak devam etmiştir. Berna Öztürk, Almanya, Hollanda, İngiltere, Filipinler, Mısır, Tayland, İsviçre başta olmak üzere dünyanın birçok yerinde sayısız performanslar gerçekleştiren, Türkiye’nin en tanınmış DJ’lerindendir.

Berna Öztürk, dönem magazin basınında Tarkan’ın baldızı olarak anıldı. 16 yaşından itibaren mankenlik ve modellik yaptı. Hobileri arasında davul çalmak ve resim yapmak da bulunan Berna Öztürk, su sporlarına da fazlasıyla meraklı.

2001 yılından bu yana İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin bir çok şehrinde ve yurt dışında birçok organizasyonda performans gösteren Berna Öztürk izleyenlerin ve dinleyenlerin büyük beğenisini topladı.

2008 yazında çıkarmış olduğu ve Türkiye‘nin ilk bayan dj albümü olma özelliğini taşıyan “Dancing In The Sun” i çıkış yakaladı.

2004 yılında 'Balans ve Manevra' adlı sinema filminde oynayan Öztürk, aldığı drama eğitiminin ardından 2003 yılında basında çok ses getiren Almula Merter’in yönetmenliğinde 'Vajina Monologları' oyununda rol aldı.

2013 yılında Sony Music etiketiyle yayımlanan single’ında 70’li yıllarda Seyyal Taner’in yorumuyla ünlenen, Türkçe sözleri Ülkü Aker tarafından yazılmış, müziği ise ünlü besteci Enrico Macias imzası taşıyan “Son Verdim Kalbimin İşine” şarkısını yepyeni düzenlemeleriyle seslendirdi.

2016 yılında 1 Ocak akşamı TV 8 ekranlarında başlayacak olan İşte Benim Stilim Ünlüler yarışmasına katıldı. Yine Öykü Serter'in sunuculuğunu yapacağı yarışmada jüri koltuğunda ise İvana Sert, Hakan Akkaya, Neslihan Yargıcı ve Uğurkan Erez olacak. Yarışmacılar ise Aslızen, Berna Öztürk, Elif Ece Uzun, Esra Balamir, Esra Sönmezer, Gizem Özdilli, Hatice Çarpar, İnci Pars, Neslihan Önder, Nil Karataş, Pelin Suade, Sevil Uyar, Simge Tertemiz, Tuğçe Özbudak, Yasemin Öztürk, Yeşim Erçetin olacaktır.

Albümleri :
2008 - Dancing In The Sun
2013 - Son Verdim Kalbimin İşine (single)

Rol Aldığı Tiyatro Oyunları :
2003 - Vajina Monologları - Yönetmen: Almula Merter

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2004 - Saçsaça Başbaşa (Feryal) (TV Dizisi)
2004 - Görünmez Adam (Ayşe) (TV Dizisi)
2004 - Balans ve Manevra (Barmeid) (Sinema Filmi)
2004 - Kuzenlerim 3. Sezon (Sibel ) (TV Dizisi)
2000 - Karlar Eriyince (Sinema Filmi)

Sanat Yönetmeni
2014 - Asayiş Berkkemal (Sanat Yönetmeni) (TV Dizisi)
2010 - Umut Yolcuları (Sanat Yönetmeni) (TV Dizisi)
2009 - Ayrılık (Sanat Yönetmeni) (TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Berna Öztürk videoları

Tüm Berna Öztürk videoları

Berna Öztürk için yapılan aramalar

Berna Öztürk, Berna Öztürk biyografi, Berna Öztürk hayatı, Berna Öztürk özgeçmişi, Berna Öztürk hakkında, Berna Öztürk doğum yeri, Berna Öztürk fotoğraf, Berna Öztürk video, Berna Öztürk resim, Berna Öztürk kimdir?, Berna Öztürk kaç yaşında?, Berna Öztürk nereli, Berna Öztürk memleketi