FB TW GG PIN NWS
BioRank 2818

Barış Yarkadaş

Doğum tarihi : ??.??.1974
Barış Yarkadaş kaç yaşında : 44
Kilo & Boy :
Burcu :
Barış Yarkadaş doğum yeri : Susuz, Kars

Barış Yarkadaş Biyografisi

7 Haziran 2015 tarihinde yapılan genel seçimlerde CHP’den İstanbul milletvekili oldu.

Barış Yarkadaş, 1974 yılında Kars’ın Susuz ilçesinde doğmuştur. İlk ve Orta öğrenimini Kars’ta tamamladı. 14 yaşında iken ailesi ile birlikte 1988 yılında istanbul’a yerleşti. Sultanahmet Matbaa Meslek Lisesi’nde başlayan İstanbul’daki öğrenim hayatı, Marmara Üniversitesi Matbaacılık Bölümü’nde devam etti. Bir süre de Kamu Yönetimi öğrenimi gördü. Bir süre sonra öğrenimini bıraktı, ilkokuldan beri içinde bulunduğu medya sektöründe kalmaya karar verdi.

Mesleğe, ‘gazete dağıtıcısı’ olarak başladığı 1985 yılından gi, radyo, haber ajansı ve internet haber sitesinde çalıştı. Bir süre işsiz kaldı. 2001 ve 2002’de yapılan seçimlerde ise Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) İstanbul Şube Başkanlığına seçildi.

Barış Yarkadaş, 7 Haziran 2015 tarihinde yapılan genel seçimlerde CHP’den İstanbul milletvekili oldu.

Kitapları:
2004 - Hepsi Yaralar Sonuncusu Öldürür
2015 - Aksaray'ın Sırları


Kaynak:Biyografi.info

Barış Yarkadaş kitapları

Tüm Barış Yarkadaş kitapları

Barış Yarkadaş için yapılan aramalar

Barış Yarkadaş, Barış Yarkadaş biyografi, Barış Yarkadaş hayatı, Barış Yarkadaş özgeçmişi, Barış Yarkadaş hakkında, Barış Yarkadaş doğum yeri, Barış Yarkadaş fotoğraf, Barış Yarkadaş video, Barış Yarkadaş resim, Barış Yarkadaş kimdir?, Barış Yarkadaş kaç yaşında?, Barış Yarkadaş nereli, Barış Yarkadaş memleketi