FB TW GG PIN NWS
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre (1974)

Türkçe adı : Teksas Katliamı
Yönetmen : Tobe Hooper
Senarist : ,
Yapım / Dağıtım : Vortex
Oyuncular : Marilyn Burns (Sally Hardesty), Allen Danziger (Jerry), Paul A. Partain (Franklin Hardesty), William Vail (Kirk), Teri McMinn (Pam), Edwin Neal (Otostopçu), Gunnar Hansen (Leatherface)
Gösterim tarihi :
Türü : Gerilim / Korku
Süre : 1 saat, 23 Dakika
Ülke : ABD
Websitesi :

Özellikle 90’lı yılların sonunda artan teen-slasher tarzı korku filmlerinin öncülerinden sayılan Texas Chainsaw Massacre seyircilere Leatherface karakterini sunuyor. En sıradışı korku karakterlerinden Leatherface’i yaratan 1974 yapımı Texas Chainsaw Massacre , aslında 1950’lerin ünlü seri katili Ed Gein’den esinleniyor.

Film Özeti

Film , birkaç gün tatil yapmak için Texas yollarında seyahat eden bir grup genci konu alıyor. Sally (Marilyn Burns), Jerry (Allen Danziger), Franklin (Paul A. Partain), Kirk (William Vail) ve Pam (Teri McMinn) isimli gençler yolda karşılarına çıkan bir otostopçuyu (Edwin Neal) araçlarına almaya karar verirler. Normal olmadığı her halinden anlaşılan otostopçu , çok geçmeden garip yapısını belli eder ve çakısını çıkarıp kendi elini keser. Ardından Franklin’i de bıçaklayan otostopçudan korkan gençler , kısa süre sonra onu araçtan atarlar.

Bir süre sonra kalacakları eve ulaşan beş genç , tatillerinin geri kalan kısmının güzel geçeceğini düşlemektedirler. Başlarına geleceklerden habersiz gençler , aslında Leatherface’in (Gunnar Hansen) tam avucunun içine düşmüşlerdir...

Oyuncu Biyografileri

Ziyaretçi yorumları