FB TW GG PIN NWS
The Stone Council

The Stone Council (2006)

Türkçe adı : Taş Meclisi
Yönetmen : Guillaume Nicloux
Senarist : ,
Yapım / Dağıtım : UGC YM
Oyuncular : Monica Bellucci (Laura Siprien), Catherine Deneuve (Sybille Weber), Moritz Bleibtreu (Serguei Makov), Sami Bouajila (Lucas), Elsa Zylberstein (Clarisse), Nicolas Thau (Liu-San)
Gösterim tarihi :
Türü : Dram / Fantastik / Gerilim / Macera / Suç
Süre : 1 saat, 42 dakika
Ülke : Fransa
Websitesi : www.leconciledepierre-lefilm.com...

Anne şefkatinin her şeyden güçlü bir duygu olduğunun anlatıldığı film, Fransız kara film ve korku öğelerini mükemmel şekilde bir araya getiriyor. “Jean Christophe Grange’nin çok satan aynı adlı eserinden uyarlanan “Taş Meclisi” eşine az rastlanır yeni akım Fransız korku filmlerinden...”

Film Özeti

Evlatlık oğlu Liu-San’ın (Nicolas Thau) neredeyse hayatını kaybetmesine neden olacak bir kaza geçirmesinden sonra Diane (Monica Bellucci), aklını kaçıracak noktaya gelir. Günlerce korkunç kabus ve halusinasyonların etkisi altında kalır. Çocuğun bir mucize sonucu kurtulması ve iyileşmesi Diane’i tuhaf düşüncelere iter. Gerçekten Liu-San kimdir? Nereden gelmiştir? Göğsündeki tuhaf izin anlamı nedir? Evlatlık olarak verilmesinde Asko Vakfı’nın rolü nedir?

Sergeï (Moritz Bleibtreu) isimli bir Rus gencin yardımıyla Diane bu sırrı araştırmaay başlar. Araştırma onu, “Tsevens” isminde esrarengiz bir Moğol kabilesine ve onların Taş Meclisi’ne götürür.

Diane’nin etrafında tuhaf ölümler gerçekleşirken Liu-San yedinci yaş gününde kaçırılır. Oğlunun nereye kaçırıldığını tahmin eden Diane, kendini Doğu Moğolistan’ın ücra bölgelerinde bulur. Oğlunun kaderinin yazılı olduğu, unutulmuş ve vahşi dünyasında bir yolculuğa çıkar.

Oyuncu Biyografileri

Ziyaretçi yorumları