FB TW GG PIN NWS
The Mist

The Mist (2007)

Türkçe adı : Öldüren Sis
Yönetmen : Frank Darabont
Senarist : ,
Yapım / Dağıtım : Darkwoods Productions
Oyuncular : Thomas Jane (David Drayton), Marcia Gay Harden (Mrs. Carmody), Laurie Holden (Amanda Dunfrey), Andre Braugher (Brent Norton)
Gösterim tarihi :
Türü : Dram / Bilim Kurgu / Gerilim / Korku
Süre : 2 Saat, 07 Dakika
Ülke : ABD
Websitesi : www.themist-movie.com...

Film Özeti

Başka bir dünyadan gelmiş izlenimi veren tuhaf bir sis tabakasının kasabaya çökmesi üzerine korku ve panik içinde süpermarkete sığınan kasaba halkı arasında David Drayton (Thomas Jane) ve küçük oğlu Billy de vardır.

Koyu ve kalın sis tabakasının içinde esrarengiz bazı yaratıkların pusuya yatmışçasına gizlendiğini ilk fark eden David olur. Bu dünyaya ait olmayan öldürücü, korkutucu yaratıklardır bunlar. Kurtulmaları, marketteki herkesin hep birlikte hareket etmesine bağlıdır. Ancak insan doğası hesaba katılınca, hep birlikte hareket edebilmeleri mümkün görünmemektedir.

Markete sığınan kasaba halkının paniğe kapılması üzerine mantık devre dışı kalırken, David kendisini en çok neyin korkuttuğunu merak etmeye başlamıştır: Sisin içinde pusuya yatmış canavarlar mı, yoksa marketin içindeki, daha düne kadar arkadaşı, komşusu bildiği insanların sergilediği tutarsız davranışlar mı?

Stephen King uyarlamaları olan “Esaretin Bedeli” ve “Yeşil Yol”un yönetmeni Frank Darabont’tan, gerilim yüklü yeni bir Stephen King uyarlaması…

Oyuncu Biyografileri

Ziyaretçi yorumları