FB TW GG PIN NWS
The Kite Runner

The Kite Runner (2007)

Türkçe adı : Uçurtma Avcısı
Yönetmen : Marc Forster
Senarist :
Yapım / Dağıtım : Dreamworks SKG
Oyuncular : Khalid Abdalla (Amir), Atossa Leoni (Soraya), Said Taghmaoui (Farid), Shaun Toub (Rahim Khan), Nasser Memarzia (Zaman the Orphanage Director)
Gösterim tarihi :
Türü : Dram
Süre : 2 saat, 2 Dakika
Ülke : ABD
Websitesi : www.kiterunnermovie.com/...

20 yıl sonra ödenen kefaret...

Film Özeti

Uzun yıllardır Kaliforniya’da yaşayan Amir (Khalid Abdalla) adlı bir Afgan göçmeninin, çocukluk arkadaşı Hassan’ın oğlunun başının dertte olduğunu öğrendikten sonra ona yardımcı olmak için Taliban yönetimi altındaki anavatanına geri dönüşünün öyküsü.

Kaliforniya’da yaşayan Amir, ülkeye Taliban rejiminin gelmesinden sonra Amerika’ya göç eden Kabilli zengin bir tüccar ailenin oğludur. Kabil’de geçen çocukluk yılları sırasında evin hizmetçisinin oğlu Hassan ile çok sağlam dostluk bağları kurmuştur. Ama bir uçurtma yarışı sırasında Hassan’ın başına gelen olayda ona yardım edebileceği halde, sırtını dönerek en sevdiği arkadaşına ihanet etmiştir. Aradan geçen uzun yıllar boyunca bu ihaneti hiç aklından çıkmamıştır.

Yıllar sonra Hassan ve karısının Taliban tarafından öldürüldüğü haberini alan Amir, bir zamanlar ihanet ettiği çocukluk arkadaşının başı dertteki oğlunu kurtarmak için Taliban yönetimi altındaki Afganistan’a geri döner…

Oyuncu Biyografileri

Ziyaretçi yorumları