FB TW GG PIN NWS
The Edukators

The Edukators (2004)

Türkçe adı : Eğitmenler
Yönetmen : Hans Weingartner
Senarist : ,
Yapım / Dağıtım : Y3 Film
Oyuncular : Daniel Brühl (Jan), Julia Jentsch (Jule), Stipe Erceg (Peter), Burghart Klaußner (Hardenberg)
Gösterim tarihi :
Türü : Dram / Romantik / Suç
Süre : 2 saat, 5 Dakika
Ülke : Almanya
Websitesi : www.diefettenjahre.de...

“VARLIKLI GÜNLERİNİZ ARTIK SAYILI”

Film Özeti

Jan (Daniel Brühl) , Peter (Stipe Erceg) ve Jule (Julia Jentsch) isyankar gençlik dönemlerini yaşamaktadırlar. Dünya düzenini değiştirme, sisteme karşı olma tutkuları onları bir araya getirmiştir. Jan, zenginlerin sahip olduğu haksız ayrıma ve bundan dolayı olan her şeye karşı kızgınlık duymaktadır. Ev arkadaşı Peter’da Jan’le aynı ideallere sahiptir.

Jan ve Peter, gizemli “EÐİTMENLER”dir. Listelerinde yer alan zenginlerin evine planlı olarak gizlice girerek eşyalarına yaratıcı düzenlemeler yapmaktadırlar. Hiçbir şeye zarar vermeden yaptıkları değişikliklerle beraber kendilerince amaçlarını ifade eden “varlıklı günleriniz sayılı” notunu bırakırlar. Amaçları; yüksek duvarları, pahalı alarm sistemleri ve güvenlikleri için harcadıklarına rağmen onlara aslında güvende olmadıklarını göstermektir.

Peter’ın kız arkadaşı Jule, zengin bir adam olan Hardenberg’in (Burghart Klaubner) arabasına çarptığı için yıllarca ödemesi gereken yüklü para cezasından dolayı artık garsonluktan kazandığı para ile kirasını bile ödeyemeyince, Jan’ın ısrarı ile yanlarına taşınır. Peter ve Jan, verdikleri “eğitim”i Jule’dan gizlerler.

Peter’ın tatile gitmesi ile Jan ve Jule daha fazla beraber vakit geçirmeye başlarlar ve sonunda birbirlerinden etkilendiklerini fark ederler. Bir gün Jule, Jan ve Peter’ın gizemli “Eğitmenler” olduğunu öğrenir. Aynı gece zenginlerin sokaklarında gezinirlerken Jule, Hardenberg’in evini görür. İki genç Jule’nin ısrarı ile zengin Hardenberg’in evine biraz “eğitim” vermek için girerler. Evin içinde kendilerine göre düzenlemeler yaparlar. Harika vakit geçirirler ve o gece girdikleri Hardenberg’in evinde beraber olurlar.

Eğlenceleri, Jule’un cep telefonunu Hardenberg’in evinde unuttuğunu fark etmesi ile sona erer. Geri dönmek zorundadırlar ve Hardenberg’e yakalanırlar. Aralarındaki ilişkinin ortaya çıkmasını umursamadan Peter’ın da yardımı ile Hardenberg’i bir dağ evine kaçırırlar.

Artık ne yapacaklarıyla ilgili en ufak fikirleri yoktur. Bir de ellerindeki rehine kendini eski solcu olarak tanıtıp ve onlara sempati duyduğunu beyan edince işler iyice karışır.
Düşleri, idealleri ve tutkuları sonunda gençleri, gerçek dünya ile yüzleşmek zorunda bırakacaktır…

Oyuncu Biyografileri

Ziyaretçi yorumları