FB TW GG PIN NWS
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum (2007)

Türkçe adı : Son Ültimatom
Yönetmen : Paul Greengrass
Senarist : ,
Yapım / Dağıtım : Universal Pictures
Oyuncular : Matt Damon (Jason Bourne), Julia Stiles (Nicky Parsons), David Strathairn (Noah Vosen), Scott Glenn (Ezra Kramer), Paddy Considine (Simon Ross), Edgar Ramirez (Paz), Albert Finney (Dr. Albert Hirsch)
Gösterim tarihi :
Türü : Aksiyon / Gerilim / Macera
Süre : 1 saat, 55 dakika
Ülke : ABD / Almanya
Websitesi : www.thebourneultimatum.com...

Matt Damon’un iyi eğitimli suikastçi Jason Bourne rolüne geri döndüğü “The Bourne Ultimatum”un çekimlerine Fas’ın Tanca kentinde başlandı. Robert Ludlum’un aynı adlı casusluk-gerilim kitapları serisinden sinemaya aktarılan “Bourne” serisinin daha önceki iki filmi olan “The Bourne Identity” (2002) ve “The Bourne Supremacy” (2004) dünya çapında büyük ilgi görmüş, toplam gişe hasılatları 500 milyon doları aşmıştı.

Film Özeti

Jason Bourne’in (Matt Damon) tek isteği ortadan kaybolmaktır. Ancak kaybolmayı başaramadığı gibi kendisini yaratanlar tarafından ele geçirilir. Hafızasını ve sevdiği tek insanı kaybetmiş olan Jason Bourne, iyi eğitimli yeni kuşak katillerin yoğun ateşi altındadır. Artık sadece tek bir hedefi vardır: Başlangıca dönmek ve kendisinin kim olduğunu bulmak.

Jason Bourne, yeni bir gelecek bulabilmek için kendi geçmişindeki izleri yakalamaya çalışır. Gerçek Jason Bourne’i bulma çabasına devam ederken Moskova’dan Paris, Londra, Tanca (Fas) ve New York’a uzanan geniş bir alanda seyahat etmek; sürekli manevralarla her an ensesinde olan yüzlerce polisi, federal ajanları ve Interpol ajanlarını safdışı etmek zorundadır.

Oyuncu Biyografileri

Seri filmler

Ziyaretçi yorumları