FB TW GG PIN NWS
The Acid House

The Acid House (1998)

Türkçe adı : Asit Evi
Yönetmen : Paul McGuigan
Senarist :
Yapım / Dağıtım : Picture Palace North
Oyuncular : Stephen McCole (Boab), Maurice Roëves (Sarhoş / Rahip), Garry Sweeney (Kev), Jenny McCrindle (Evelyn ), Kevin McKidd (Johnny ), Michelle Gomez (Catriona), Tam Dean Burn (Alec), Niall Greig Fulton (Alan), Ewen Bremner (Colin 'Coco' Bryce ), Martin Clunes (Rory ), Jemma Redgrave (Jenny)
Gösterim tarihi :
Türü : Dram / Fantastik
Süre : 1 saat, 50 dakika
Ülke : İskoçya
Websitesi :

Bugün Herşey Çok Kötü... Ama Yarın... Daha da Kötü Olacak! Karakteristik vahşi mizacı ve sıkı konuşmalarıyla ünlü Irvine Welsh, üç tane kısa hikayesini birleştirip güçlü, kesin ve vahşi bir komedi filmine dönüştürmüştür."Asit evi" kişilerin kalplerine ve akıllarına girip, insan yapısının en karanlık ve en derin köşelerine erişmektedir.

Film Özeti

Bahşedilmiş Yalnızlık Boab (Stephen McCole) çok şanslı biriydi. ailesinin yanında yaşıyordu. Çok sevdiği Granton Star Futbol Kulübü'nde oynuyordu ve çok güze bir kız arkadaşı vardı. Ama bir şans eseri Tanrı ile yaptığı görüşme bunu sonsuza dek değiştirecekti.

Zayıf Yön Johnny (Kevin McKidd)... çok zayıf bir yönü var. Etrafındakiler onu kolay etkileyebilmektedir. Böyle bir kişinin psikopat komşusu Alec (Tam Dean Burn) karşısında ne yapabileceğini düşünün. Öyle bir komşu ki onun elindeki her şeyi, hatta karısını bile elinden almış olsun.

Asit Evi Coco Bryce (Ewen Bremner) hap alıp uçmaya çok heveslidir. Ama bir gece aldığı haplar biraz fazla kaçınca beyninde bir elektriklenme olur ve beyni, Rory ile Jenny'nin doğan bebeğinin beynine geçer. Şimdi aklı başından geçmiş bir yetişkin ile sarhoş ve küfürbaz bir bebeği nasıl idare edersiniz?

Oyuncu Biyografileri

Ziyaretçi yorumları