FB TW GG PIN NWS
Shutter

Shutter (2008)

Türkçe adı : Resimdeki Hayalet
Yönetmen : Masayuki Ochiai
Senarist :
Yapım / Dağıtım : Ozla Pictures
Oyuncular : Rachael Taylor (Jane Shaw), Joshua Jackson (Benjamin Shaw), David Denman (Bruno), James Kyson Lee (Ritsuo), Maya Hazen (Seiko), Daisy Betts (Natasha), Adrienne Pickering (Megan)
Gösterim tarihi :
Türü : Gerilim / Korku
Süre : 1 Saat, 25 Dakika
Ülke : ABD
Websitesi : www.shutter-movie.com...

Film Özeti

Yeni evli bir çift, trajik bir kaza sonrası, çekilen fotoğraflarda hayalet görüntüleri ile karşılaşmaya başlarlar. Bazı gizemlerin çözülmemesinin daha iyi olduğunu ve geçmişte yapılan bir hatanın ebedi bir intikama dönüşebileceğini daha sonra başlarına gelen ürkütücü alametlerle öğreneceklerdir.

Fotoğraf sanatçısı Ben ve eşi Jane, karlı bir moda çekimi için Tokyo’ya giderler. Yeni evli çift için bu egzotik profesyonel iş değişikliği, balaylarını kutlamak için de mükemmel bir fırsattır. Fuji dağının yolunda ilerlerken, yeni kuracakları hayat büyük bir çatırtıyla sarsılır. Arabaları yolun ortasında duran bir kadına çarpar, ancak kazanın ardından kendilerine geldiklerinde kadından hiç iz bulamazlar.

Bu şokun etkisinde Tokyo’ya ulaşırlar. Ben, daha önce de Japonya’da bulunmuş olması ve lisanı akıcı kullanabilmesinin rahatlığıyla bu yeni fırsatı değerlendirmeye başlar ve eski arkadaşlarıyla tekrar bağlantı kurar. Ancak durum, şehirle ilk defa tanışan Jane için o kadar kolay değildir. Yabancısı olduğu şehrin sokaklarında tek başına tedirgindir.

Ben, pahalı bir fotoğraf çekimi sonrasında fotoğraflarda insana benzeyen beyaz karaltılar görür. Jane, fotoğraflardaki bu beyaz karaltının yolun üzerindeki kadına ait olduğunu ve onu yolda ölüme terkettikleri için intikam istediğini düşünür ve zaten yabancı hissettiği bu şehirde endişelerine bir yenisini daha eklenir.

Oyuncu Biyografileri

Ziyaretçi yorumları