FB TW GG PIN NWS
S1m0ne

S1m0ne (2002)

Türkçe adı : Simone
Yönetmen : Andrew Niccol
Senarist :
Yapım / Dağıtım : New Line Cinema
Oyuncular : Al Pacino (Viktor Taransky), Rachel Roberts (Simone), Tony Crane (Lenny), Catherine Keener (Elaine Christian), Evan Rachel Wood (Lainey), Jay Mohr (Hal Sinclair)
Gösterim tarihi :
Türü : Bilim Kurgu / Dram
Süre : 1 saat, 57 dakika
Ülke : ABD
Websitesi :

Film Özeti

Bir yönetmenin (Al Pacino) kariyeri, yıldız oyuncusu birdenbire seti terkedince tehlikeye düşer. Oyuncuların kaprisleri yüzünden hiç bir zaman hayalindeki filmi çekemeyeceğini düşünüp umutsuzluğa kapılan sinemacının imdadına, hiç ummadığı bir zamanda hiç beklemediği bir icat koşar: hem sanal olarak yaratılmış hem de inandırıcı olmayı bilen, tarihin ilk sentetik aktrisi, Simone (Rachel Roberts)!

Kimsenin hakkında bir şey bilmediği ama çılgınca merak etmeye başladığı bu yeni isim aniden şöhret olacak ve kısa sürede müzik dünyasına da adım atacaktır. Ama herkes onu hala gerçek bir kadın sanmaya devam edecektir. Peki Simone, şöhret basamaklarını roket hızıyla çıkarken, kendi iç dünyasındaki sorunları ve dünyaya karşı yapılan sahtekarlığı artık yüreği taşıyamaz hale gelen yaratıcısı işleri eline yüzüne bulaştırmadan durabilecek mi?

Oyuncu Biyografileri

Ziyaretçi yorumları