FB TW GG PIN NWS
Noi Albinoi

Noi Albinoi (2003)

Türkçe adı : Buzdan Hayaller
Yönetmen : Dagur Kári
Senarist :
Yapım / Dağıtım : Zik Zak Kvikmyndir
Oyuncular : Tómas Lemarquis (Noi), Throstur Leo Gunnarsson (Kiddi Beikon), Elin Hansdottir (Íris), Anna Fridriksdottir (Lína)
Gösterim tarihi :
Türü : Dram
Süre : 1 saat, 29 dakika
Ülke : İzlanda / Danimarka
Websitesi :

İzlanda'lı Yönetmen Dagur Kari’den başyapıt niteliğinde bir ilk film. Perdeye yansıdığı ilk günden bu yana istisnasız her ülkede ödüllere boğulan Albino Noi, FilmEkim’inde de Türk sinema seyircisinin kalbini kazandı. Özellikle genç sinema seyircisine hitap eden film, taşra hayatının çıkışsızlığına saplanmış, çok özel bir karakterin çelişkilerini kendine özgü mizah dolu bir dille anlatıyor.

Film Özeti

17 Yaşındaki Noi (Tómas Lemarquis), kuzey İzlanda’nın karlarla kaplı soğunda yaşayan çok özel bir gençtir. Noi’yi yaşıtlarından ayıran pek çok özelliği vardır. Noi, bir Albino’dur, inanılmaz bir zekaya sahiptir, yaşıtlarının aksine okulla ve çevresiyle ilişkileri problemlidir. Noi’nin bu sıcak iklimde içini ısıtan tek şey, bir benzin istasyonunda tanıştığı genç bir kızla yaşadığı duygusal yakınlaşmadır. Noi, kız arkadaşı ile birlikte bu soğuk adadan ayrılmak için elinden gelen ne varsa yapmaya hazırdır. Ancak hayatın mizah anlayışı da en az Noi’ninki kadar hastalıklıdır.

Oyuncu Biyografileri

Ziyaretçi yorumları