FB TW GG PIN NWS
Mr. Woodcock

Mr. Woodcock (2007)

Türkçe adı : Beden Öğretmeni Bay Woodcock
Yönetmen : Craig Gillespie
Senarist : ,
Yapım / Dağıtım : Avery Pix
Oyuncular : Billy Bob Thornton (Jasper Woodcock), Seann William Scott (John Farley), Susan Sarandon (Beverly Farley), Amy Poehler (Maggie Hoffman)
Gösterim tarihi :
Türü : Komedi
Süre : 1 saat, 27 dakika
Ülke : ABD
Websitesi :

Beden eğitimi mi, kabus mu?

Film Özeti

Forest Meadow Ortaokulu öğrencileri için beden eğitimi dersleri oyun zamanı değil, sert mi sert Bay Woodcock’un (Billy Bob Thornton) denetiminde, zihinsel ve bedensel aşağılanmaya katlanma egzersizidir. Bir beden dersinden ziyade, askeri talim gibi geçen derslerde Woodcock’un verdiği fiziksel eğitim yeni bir anlam kazanır: Derste her çocuğun kusuru ya da zaafı, nefret edilen öğretmenin çaldığı düdüğün sesinden sonra gelen işkence ve utançtan payını alır.

Ülke çapında çok satan “Letting Go: Getting Past Your Past” kitabının yazarı John Farley (Seann William Scott) için, Bay Woodcock’un sınıfında olmanın getirdiği acı dolu anların hatıraları, yerini başarılı bir yazar olmanın getirdiği özgüvene bırakmıştır. Kitap turundaki bir iptali fırsat bilerek annesi Beverly’ye (Susan Sarandon) sürpriz yapmak amacıyla bir günlüğüne eve dönen John’un annesine bir de müjdesi vardır: Mısır Festivali’nde kasabanın saygın ödülü “Corn Cob Key” (Mısır Koçanı Anahtarı) kendisine verilecektir.

Ama annesinin Bay Woodcock’a aşık olduğunu öğrenmesiyle John’un sevinci yerini öfkeye bırakır. Eski düşmanıyla vakit geçirmek zorunda kalan John’un, onun keskin diline ve korkutma taktiklerine bir kez daha katlanması gerekmektedir. Ve genç adam, inatçı yayıncısı Maggie’nin (Amy Poehler) ricalarını kulak ardı ederek, annesiyle Bay Woodcock arasındaki ilişkiyi bozabilmek amacıyla tatilini uzatır. Ancak her geçen gün, gençliğini kabusa çeviren güvensizlik ve uyumsuzluk hislerine daha çok geri döndüğünü fark eder.

Annesinin, nefret ettiği bu adamla evlenmesinin kaçınılmazlığı karşısında paniğe kapılan John, Bay Woodcock’u alt etmek için son bir hamle olarak eski okul arkadaşı Jay Nedderman’ı (Ethan Suplee) yardıma çağırır. Ama bir dizi çok komik yüzleşme sonucunda, insanın geçmişinden kaçmasının çok zor olduğunu keşfeder...

Oyuncu Biyografileri

Ziyaretçi yorumları