FB TW GG PIN NWS
Los Lunes al sol

Los Lunes al sol (2002)

Türkçe adı : Güneşli Pazartesiler
Yönetmen : Fernando León de Aranoa
Senarist : ,
Yapım / Dağıtım : Sogepaq
Oyuncular : Javier Bardem (Santa), Luis Tosar (José), José Ángel Egido (Lino), Nieve de Medina (Ana), Enrique Villén (Reina), Celso Bugallo (Amador), Joaquín Climent (Rico), Aida Folch (Nata)
Gösterim tarihi :
Türü : Dram
Süre : 1 saat, 53 dakika
Ülke : İspanya
Websitesi : www.loslunesalsol.com...

Film Özeti

İspanya'nın liman kenti Vigo'da geçen bu hikâye, her gününü Pazar günüymüş gibi yaşayan, Pazartesi'lerini güneş altında geçiren insanları anlatıyor. Düşlerini gerçekleştirememiş bir grup orta yaşlı arkadaş, işsizlikle mücadele etmenin umutsuzluğunun üstesinden gelmeye çalışır. İçinde yaşadığımız dünya üzerinde düşünmemize yol açan ender filmlerden biri… Şehirdeki tersanedeki, onlar için çok önem taşıyan, işlerini kaybeden bu adamlar günlerini El Naval adlı bir barda geçirip hatıraları yadeder, felsefe yürütür ve şimdiki durumları hakkında dertleşirler.

Huysuz Santa (Javier Bardem) kendine acımayı reddedip bu duruma aldırmıyormuş gibi davranır. José (Luis Tosar) karısının onu terk edeceğinden korkmaktadır. En yaşlıları Amador'un (Celso Bugallo) başına gelmiş olan da sanki tam budur, ama o herkesi karısının seyahatten bugün yarın döneceği konusunda ikna etmeye çalışır. Bu arada Lino (José Ángel Egido) ise iş bulma umudundan vazgeçmeyi reddeder, yarı yaşındaki adaylara uygun işler için birbiri ardınca görüşmelere gider…

Oyuncu Biyografileri

Ziyaretçi yorumları