FB TW GG PIN NWS
La Habitacion de Fermat

La Habitacion de Fermat (2007)

Türkçe adı : Kapan
Yönetmen : Luis Piedrahita, Rodrigo Sopeña
Senarist : ,
Yapım / Dağıtım : Notro Films
Oyuncular : Santi Millán (Pascal), Alejo Sauras (Galois), Elena Ballesteros (Oliva), Lluis Homar (Hilbert)
Gösterim tarihi :
Türü : Gerilim
Süre : 1 saat, 28 dakika
Ülke : İspanya
Websitesi : www.mangafilms.es/lahabitaciondefer...

Sırlarla dolu bir hafta sonu...

Film Özeti

Birbirini tanımayan dört matematikçi, gizemli bir ev sahibi tarafından hafta sonunu geçirmek ve büyük bir bulmacayı çözmek üzere davet edilirler. Bildikleri tek şey, kendilerini oraya davet eden kişinin ‘Fermat’ adını kullandığıdır.

Nerede ve nasıl buluşacakları, davet yerine nasıl gelecekleri ve orada kendi isimleri yerine hangi takma isimleri kullanacaklarına dair her birine detaylı bilgi verilmiştir. Kendilerine verilen isimler tarihteki ünlü matematikçilerin isimlerinden oluşmaktadır: Pascal (Santi Millán), Hilbert (Lluis Homar), Galois (Alejo Sauras) gibi. Şehir dışında izole edilmiş bir evde her türlü konforla hazırlanan küçük bir odada bu problemi çözeceklerdir. Odaya en son ev sahibi Fermat gelir. Ancak gizemli bir telefon çağrısıyla kısa süre sonra oradan ayrılır. Ardından da odanın kapısı kilitlenir.

Ve ilk problem SMS olarak gelir. Çözmek için bir dakikaları vardır. Görünüşte basit bir mantık problemidir bu. Fakat dakikalar geçer, problem bir türlü çözülemez. Ve aniden duvarlar hareket etmeye, oda daralmaya başlar. Tek çıkış yolu, verilen problemleri oda tamamen kapanmadan zamanında ve doğru olarak çözmekten geçmektedir...

Oyuncu Biyografileri

Ziyaretçi yorumları