FB TW GG PIN NWS
K-PAX

K-PAX (2001)

Türkçe adı :
Yönetmen : Iain Softley
Senarist : ,
Yapım / Dağıtım : Intermedia Films
Oyuncular : Kevin Spacey (Prot), Jeff Bridges (Dr. Mark Powell), Mary McCormack (Rachel Powell), Alfre Woodard (Dr. Claudia Villars), David Patrick Kelly (Howie)
Gösterim tarihi :
Türü : Fantastik / Dram / Bilim Kurgu
Süre : 2 Saat
Ülke : ABD / Almanya
Websitesi : www.k-pax.com/

Dünyaya bakışınızı değiştirin

Film Özeti

Prot (Kevin Spacey) New York'ta büyük bir tren istasyonunda gerçekleştirilen bir soygun sırasında polis tarafından şüpheli bulunarak göz altına alınır ve psikiyatri kliniğine gönderilir. Mesleğinde başarılı özel hayatında sorunlu psikiyatrist Mark Powel (Jeff Bridges)'in yolları polisin Prot'u Dr. Mark Powel'a havale etmesiyle kesişir.

Prot, K-Pax gezegeninden geldiğini iddia etmektedir. Prot'un olağanüstü astrofizik bilgisi ve özellikle klinikteki diğer hastalar üzerinde olumlu bir etki yaratan karizması Dr. Powel'ın bütün işini bırakıp Prot üzerinde yoğunlaşmasına yol açar. Dr. Powel, Prot'un ilaçlara, ışığa ve suya karşı tepkilerini açıklamakta güçlük çekerken, klinikteki tüm hastalar K-Pax'e döneceğini söyleyen Prot'la birlikte gitmek için hazırlanmaktadır. Karşılaştığı herkesin hayatını eğlenceli hale getiren Prot'un K-Pax gezegenine ilişkin iddiaları, bir grup uzay bilimciyi de hayrete düşürecektir. Bu garip hasta Dr. Powel'ın kafasını karıştırmaktadır. Prot, Powel'ın gördüğü en inandırıcı akıl hastasıdır. Powel, Prot'u tanıdıkça tüm yaşamı boyunca doğru olarak kabul ettiklerine şüpheyle yaklaşmaya başlar. Standart tedavi teknikleriyle sorunu çözememek Dr. Powel'ı iyice çıldırtmıştır. Ve sorgulamaya başlar.

Oyuncu Biyografileri

Ziyaretçi yorumları