FB TW GG PIN NWS
It's a Free World...

It's a Free World... (2007)

Türkçe adı : Özgür Dünya
Yönetmen : Ken Loach
Senarist :
Yapım / Dağıtım : EMC Produktion
Oyuncular : Kierston Wareing (Angie), Juliet Ellis (Rose), Leslaw Zurek (Karol), Joe Siffleet (Jamie), Colin Caughlin (Geoff), Maggie Russell (Cathy)
Gösterim tarihi :
Türü : Dram
Süre : 1 saat, 36 dakika
Ülke : İngiltere / İtalya
Websitesi :

Film Özeti

Bir zamanlar çalıştığı işte uğradığı hakarete doğru tepki gösteren Angie (Kierston Wareing), bir arkadaşıyla birlikte İşçi Bulma firması kurar ve yaşamı da değişime uğrar. Londra'nın izbe semtlerinde yaşamlarını barakalarda geçiren göçmen işçileri büyük firmalara pazarlayan Angie ve ortağı Rose kısa sürede bir çok işçiyi pazarlamaya başlar.

Piyasada ucuz iş gücüne olan ihtiyacı da arkalarına alarak hızla kaçak işçiler arasında markalaşırlar. Her sabah barakaların önünde toplanan Polanyalı, Ukranyalı, Şilili, İranlı kaçaklar çaresizlikten Angie ile çalışırlar. Kamyonetlere balık istifi doldurulan işçileri büyük fabrikalara, sandviç imalathanelerine, temizlik şirketlerine pazarlarlar.

Angie deri pantolonu ve motoruyla iyi işçi simsarlığı yapar. Kısa sürede çok para kazanırlar. Para kazandıkca da hırsı büyür. Sendikacı olan babasının nasihatları onun için hiçbir şey ifade etmez. "Ben yapmasam başkası yapacak" bahanesinin arkasına saklanır. Hatta babasının yarın büyüdüğünde çocuğunun da ucuz iş gücü olacağı sözlerini, babasını ırkçılarla aynı kefeye koyarak cevaplar. Başına geleceklerden habersizdir.

Oyuncu Biyografileri

Ziyaretçi yorumları