FB TW GG PIN NWS
Irina Palm

Irina Palm (2007)

Türkçe adı :
Yönetmen : Sam Garbarski
Senarist : , ,
Yapım / Dağıtım : Ateliers de Baere
Oyuncular : Marianne Faithfull (Maggie aka Irina Palm), Miki Manojlovic (Miki), Kevin Bishop (Tom), Siobhan Hewlett (Sarah)
Gösterim tarihi :
Türü : Dram
Süre : 1 saat, 43 dakika
Ülke : İngiltere / Fransa
Websitesi : www.irinapalm-themovie.com...

Büyükanne Maggie’nin çifte yaşamı…

Film Özeti

Orta yaşlı Maggie (Marianne Faithfull), torununun hayatını kurtaracak tedavi için gereken parayı bulmalıdır. Tüm maddi kaynakları tükenmiş de olsa, tek oğlu Tom ve karısı Sarah’ın azalan umutlarını ayakta tutmak için elinde geleni yapmaya kararlıdır. “Hostes aranıyor” ilanı gözüne iliştiğinde, kendisini bir seks kulübünde bulur. İşin içeriği, orta sınıftan saygın bir kadın için oldukça şaşırtıcıdır.

Evini küçük Ollie’nin (Corey Burke) tedavi masraflarını karşılamak için çoktan satmış olan Maggie, kısa yoldan para kazanmak için son şansı olan bu işi kabul eder. Çekingen Maggie için seks dünyasındaki bu başlangıç, oldukça zor olur. Çokbilmiş iş arkadaşı Luisa (Dorka Gryllus), Maggie’e yardımcı olurken iki kadın arasında dokunaklı bir arkadaşlık başlar.

İşveren Miki, işine bağlı Maggie’yi arzulanan ve iyi kazanan “Irina Palm” a dönüştürür. Maggie bundan böyle kendini yaşlı ve işe yaramaz olarak görmeyecektir. Ancak bu çifte yaşamı, dedikoducu komşularının gözünden kaçmaz. Dik başlı kadın inatla sessizliğini korurken, paranın kaynağını kendi oğlundan bile saklar. Fakat ortaya çıkması kaçınılmazdır ve Maggie hem ikiyüzlülüğün çirkinliği, hem de kendi vicdanıyla yüzleşmek zorunda kalır.

Başını dik tutmaya çalışırken, aile sevgisinden başka şeyler de bulacaktır…

Oyuncu Biyografileri

Ziyaretçi yorumları