FB TW GG PIN NWS
Epitaph

Epitaph (2007)

Türkçe adı : Kabir Hikayeleri
Yönetmen : Bum-Sik Jung, Sik Jung
Senarist : ,
Yapım / Dağıtım : Dorothy Film
Oyuncular : Tae-Woo Kim, Bo-Kyung Kim, Goo Jin, Dong-Kyu Lee
Gösterim tarihi :
Türü : Korku / Dram
Süre : 1 saat, 38 dakika
Ülke : Güney Kore
Websitesi :

Film Özeti

1941’de, Japon işgali altındaki Kore’de modern bir hastane olan Anseng’de doktorlar esrarengiz efsanelere tanık olur ve ölüm’ün ruhun tek kurtarıcısı olduğunu öğrenirler. Kısa bir süre sonra hastane müdiresinin damadı olacak olan Jung-Name, bir hafta boyunca morgda gece vardiyasına kalacaktır. İlk gecesinde, intihar etmiş güzel bir kızın cesedi beklemektedir onu.

Kızın olağanüstü güzelliği ve intiharının arkasında yatan hikaye, genç çocuğu allak bullak eder. Geceyi bu güzel cesedin yanında geçirirken kaderi de bu acayiplikler ortasında şekillenecektir.

Bu arada küçük bir kız, Asako, kanlar içerisinde acile getirilir. Tuhaf bir biçimde ölümcül bir araba kazasından tek bir sıyrık bile almadan kurtulan tek kişidir. Psikiyatrist Soo-In, Asako’nun çektiği ızdırabın sebebini anlamak ve kendini olayın sorumlusu olarak hissetmesini engellemek için ona hipnoz uygular.

Bu iki garip hikayenin yanı sıra seyreden bir hikayede de Tokyo’dan yeni gelmiş evli bir çift olan Dong-Won ve In-Young’un etrafında dönen seri cinayetler vuku bulmaktadır. Dong-Won, bir geceyarısı yatağından çıkıp giden In-Young’ı takip eder ve seri cinayetlere tanık olur. Bu olay evli çifte geçmişin beklenmedik acısını getirir.

Oyuncu Biyografileri

Ziyaretçi yorumları