FB TW GG PIN NWS
Elling

Elling (2001)

Türkçe adı :
Yönetmen : Petter Næss
Senarist : ,
Yapım / Dağıtım : Maipo Film- og TV Produksjon
Oyuncular : Per Christian Ellefsen (Elling), Sven Nordin (Kjell Bjarne), Marit Pia Jacobsen (Reidun Nordsletten), Jørgen Langhelle (Frank Åsli), Hilde Olausson (Gunn), Per Christensen (Alfons Jørgensen)
Gösterim tarihi :
Türü : Dram / Komedi
Süre : 1 saat, 29 Dakika
Ülke : Norveç
Websitesi :

Elling, hayata yeniden sarılmanın duygusal ve eğlenceli hikayesi... Film ünlü Norveçli yazar Ingwar Ambjornsen’in ülke çapında satış rekorunu hala elinde tutan “Brodre I blodet” (Kankardeşler) adlı romanından uyarlanmıştır.

Film Özeti

Elling'in (Per Christian Ellefsen), 40 yıldır hiç ayrılmadığı, hayatını ve evini paylaştığı annesi yeni ölmüştür. Bu olay kendisini altüst eder ve bir psikiyatri kliniğine kaldırılır. Klinikte geçirdiği iki senenin sonunda, Elling yeniden dünyayla yüzleşir. Klinikte odasını paylaştığı, Kjell Bjarne (Sven Nordin) ile birlikte Oslo’da küçük bir apartman dairesine yerleştirilirler. Bir restorana adım atmanın Güney Kutbu'nu keşfe gitmek kadar zor olduğunu düşünen ikili için bu yeni hayat, çözümlenmesi gereken birçok sorunu da beraberinde getirmektedir. Azim, gittikçe artan cesaret, biraz yardım ve psikiyatri kliniğine geri dönme korkusuyla Elling ile Kjell Bjarne hayatın zorlu yollarında düşe kalka ilerlerler.

Oyuncu Biyografileri

Ziyaretçi yorumları