FB TW GG PIN NWS
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon (1975)

Türkçe adı : Köpeklerin Günü
Yönetmen : Sidney Lumet
Senarist : ,
Yapım / Dağıtım : Warner Bros.
Oyuncular : Al Pacino (Sonny Wortzik), John Cazale (Sal), Charles Durning (Eugene Moretti), Chris Sarandon (Leon Shermer)
Gösterim tarihi :
Türü : Dram / Aksiyon
Süre : 2 Saat, 4 Dakika
Ülke : ABD
Websitesi :

Soygun 10 dakika sürecek. 4 saat sonra banka sirke dönecek. 8 saat sonra canlı yayında TV'deki en heyecanlı haber olacak.

Film Özeti

Sıcak bir Brooklyn öğleden sonrası... Her zaman kaybedenler kulübüne üye olan ama yine de umutlarını hala kaybetmemiş iki arkadaş, banka soyma işine girişirler. İşin beyni Sonny (Al Pacino), yanında Sal (John Cazale)... Sonuç ise tam bir felaket. Bütün polisler, halk, TV kameraları hatta pizzacı bile orada. "Kusursuz planlanmış" soygun artık bir sirke dönüşmüştü. Al Pacino ve yönetmen Sidney Lumet Serpicodaki uyumlu çalışmalarını izleyen bu şiddetli komedi / polisiye filmle En İyi Film dahil 6 dalda Akademi ödülüne aday gösterildi. Frank Pierson'un senaryosuyla Oscar aldı. Charles Durning (The National Board of Review'un seçtiği En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu) ve Chris Sarandon senaryosu gerçek bir olaya dayanan bu zalim suç filminin unutulmazlarından... Köpeklerin Günü enerji, heyecan ve dramla kaynaşmış en büyüklerden biri.

Oyuncu Biyografileri

Ziyaretçi yorumları