FB TW GG PIN NWS
Death Defying Acts

Death Defying Acts (2007)

Türkçe adı : Öldüren Cazibe
Yönetmen : Gillian Armstrong
Senarist : ,
Yapım / Dağıtım : Australian Film Finance Corporation
Oyuncular : Catherine Zeta-Jones (Mary McGarvie), Guy Pearce (Harry Houdini), Timothy Spall (Sugarman), Saoirse Ronan (Benji McGarvie)
Gösterim tarihi :
Türü : Dram / Romantik
Süre : 1 saat, 37 dakika
Ülke : İngiltere / Avustralya
Websitesi :

İllüzyonlarla oyunlar karışınca...

Film Özeti

Ünlü illüzyonist Harry Houdini (Guy Pearce), ölüme meydan okuyan gösteriler yapmaktadır. Önemli bir hayran kitlesi vardır ve görünüşte hayat harika görünmektedir. Ancak, tüm bu şaşaalı yaşamın görünmeyen kıyısında, onun hayatını derinden etkileyen bir gerçek vardır. Annesi yıllar önce son nefesini verirken Houdini onun yanında olamamış, son sözlerini duyamamıştır ve bundan büyük bir üzüntü duymaktadır. Bu nedenle annesinin ruhuyla iletişim kurabilen kişiye 10,000 $ vermeyi vaad eder.

Mary McGarvie (Catherine Zeta Jones), kızı Benji’yle (Saoirse Ronan) birlikte hayatını Edinburgh’da sürdüren fakir ve eğitimsiz bir kadındır. Benji insanlar hakkında gizli bilgiler toplar, Mary ise bu bilgileri insanları psişik güçleri olduğuna ikna edebilmek için kullanır. Houdini 1926 yılındaki Britanya turnesinde Edinburgh’a geçtiğinde, Mary’nın yeni hedefi olur. Houdini, Mary ile zaman geçirdikçe kadının güzelliğinin ve tuhaf gizeminin etkisinde kalmaya başlar. Aldatma amacıyla başlayan oyun, zamanla çok daha karmaşık ve tehlikeli bir hal alır.

Oyuncu Biyografileri

Ziyaretçi yorumları