FB TW GG PIN NWS
Curse of the Golden Flower

Curse of the Golden Flower (2006)

Türkçe adı : Altın Çiçeğin Laneti
Yönetmen : Yimou Zhang
Senarist : ,
Yapım / Dağıtım : Beijing New Picture Film Co.
Oyuncular : Jay Chou (Prens Jai), Yun-Fat Chow (İmparator Ping), Li Gong (İmparator Phoenix), Qin Junjie (Prens Yu), Ye Liu (Wan)
Gösterim tarihi :
Türü : Aksiyon / Dram / Macera / Romantik
Süre : 1 saat, 54 dakika
Ülke : Çin / Hong Kong
Websitesi : tp://www.sonyclassics.com/curseofth...

Film Özeti

Çin, Tang Hanedanlığının sonları, 10. yüzyıl.

Chong Yang Festivali’nin gecesinde Saray altın çiçeklerle dolmuştur. İmparator (Chow Yun Fat) beklenmedik şekilde ortanca oğlu Prens Jai (Jay Chou) ile döner. Bahanesi tatilini ailesiyle geçirmektir, ama İmparator ile rahatsız İmparatoriçenin arasındaki soğukluktan, bu samimiyetsiz görünmektedir.

Yıllar boyunca, İmparatoriçe ve üvey oğlu Veliaht Prens Wan (Liu Ye) arasında yasak bir ilişki vardır. Tuzağa kısıldığını hisseden Prens Wan İmparatorun doktorunun kızı olan gizli aşkı Chan (Li Man) ile saraydan kaçmanın hayallerini kurmaktadır.

İmparatorun da aynı şekilde gizli kapaklı planları vardır; İmparatorun Doktoru (Ni Dahong) onun entrikalarını bilen tek kişidir. Yaklaşan tehlikenin farkına varan İmparator doktor ve ailesini saraydan uzak bir bölgeye yerleştirir.

Ancak yolda gizemli kişilerin saldırısına uğrarlar. Chan ve annesi Jiang Shi (Chen Jin) saraya zorla geri götürülür. Onların dönüşü bir dizi gürültülü karanlık sürprizlerin başlangıcı olacaktır.

Festivalin ihtişamı ve cazibesi arasında çirkin sırlar ortaya çıkar. Sarayda hanedan ailesi bu karmaşayı yaşarken binlerce altın zırhlı savaşçı saraya saldırır. Bu ölümcül isyanın ardında kim vardır? Prens Jai’nin sadakati nerededir? Aşk ve tutkunun arasında son bir kazanan olacak mı?

Ay ışığının aydınlattığı bir gecede İmparatorluk Sarayında kanlar akarken binlerce krizantem çiçeği ayaklar altında ezilecek.

Oyuncu Biyografileri

Ziyaretçi yorumları