FB TW GG PIN NWS
City of God

City of God (2002)

Türkçe adı : Tanrı Kent
Yönetmen : Fernando Meirelles
Senarist :
Yapım / Dağıtım : O2 Filmes
Oyuncular : Alexandre Rodrigues (Rocket), Johnathan Haagensen (Cabeleira), Leandro Firmino da Hora (Ze Pequeno), Matheus Nachtergaele (Sandro Cenoura)
Gösterim tarihi :
Türü : Dram / Suç
Süre : 2 saat, 10 Dakika
Ülke : Brezilya / Fransa
Websitesi : cidadededeus.globo.com/...

Koşarsan ölürsün. Durursan yine ölürsün.

Film Özeti

City of God filminin ana karakteri bir insan değil bir yerdir. Film Rio De Janerio'da 60'larda başlayan yoksulluğun 80'li yıllarda giderek tırmanarak dünyanın en tehlikeli yerlerinden biri olmasını anlatmaktadır.

Bu şehrin hikayesini anlatabilmek için şehirde yaşayan bir çok insanın hayatları karakterlerden biri olan Buscapé (Rocket)'ın (Alexandre Rodrigues)gözünden anlatılmaktadır. Zenci fakir küçük bir çocuk olan Buscapé çok sağlıksız ve korkmuştu. Hem diğerleri gibi suçlu olmaktan korkmakta ama az maaşlı bir işle yetinemeyecek kadar da akıllı olduğunu bilmektedir. Oldukça vahşi bir ortamda yetişmiş ve asla talihi gülmemiştir. Fakat gerçekleri farklı bir gözle görebileceğinin farkına varır: farklı bir göz... bir sanatçının gözü... Profesyonel bir fotoğrafçı olur ki bu onun kurtuluşudur.

Buscapé (Rocket) ne filmin başrollerinden biri ne de filmin hikayesini sürükleyen karakterlerden biri değildir. Hatta filmin ana karakterlerinden birinin yaşadığı olayları etkilecek kararlar veren bir karakter bile değildir. Ama yine de onun hayata bakış açısı bize insanoğlunun dünyasının ne kadar sınırsız bir vahşetin kolları ile sarmalandığını anlatmaya yetiyor

Oyuncu Biyografileri

Ziyaretçi yorumları