FB TW GG PIN NWS
Capote

Capote (2005)

Türkçe adı :
Yönetmen : Bennett Miller
Senarist :
Yapım / Dağıtım : United Artists
Oyuncular : Philip Seymour Hoffman (Truman Capote), Kelci Stephenson (Nancy Clutter), Allie Mickelson (Laura Kinney), Catherine Keener (Nelle Harper Lee), Craig Archibald (Christopher), Bronwen Coleman (Barbara), Kate Shindle (Rose), David Wilson Barnes (Grayson)
Gösterim tarihi :
Türü : Biyografi / Dram / Suç
Süre : 1 saat, 54 dakika
Ülke : ABD / Kanada
Websitesi : www.sonyclassics.com/capote...

Film Özeti

Yıl 1959, “New Yorker” dergisi için çalışan yazar Truman Capote (Philip Seymour Hoffman), “New York Times” gazetesindeki bir makaleye takılır. Yazıda, Kansas eyaletinde vahşice işlenen bir katliam ve aynı aileye mensup 4 kişinin öldürülmesi anlatılmaktadır. Capote, daha önce buna benzer çok haber okumuştur ama nedense bu olayda onu çeken birşey vardır. Dergi yazı işlerini de ikna ederek, olayı araştırmak üzere kendisi gibi dergiye yazan çocukluk arkadaşı Harper Lee (Catherine Keener) ile beraber olayın geçtiğe yere yola çıkarlar.

Bu olayın, geçtiği kasaba üzerindeki etkilerinden, görgü tanıklarına ve polis raporlarına dayanarak yazılan öykü, katil zanlıların yakalanması ve ölüm cezasına çarptırılması ile Capote’nin sanıklarla yaptığı görüşmeler ve nihayetinde onlara destek olmak istemesi ile uzadıkça, Amerikan edebiyatının önemli eserlerinden “In Cold Blood” (Soğukkanlılıkla) adlı romanın da temeli oluşur.

Oyuncu Biyografileri

Ziyaretçi yorumları