FB TW GG PIN NWS
A Guide to Recognizing Your Saints

A Guide to Recognizing Your Saints (2006)

Türkçe adı : Hayattaki Azizleri Keşfetme Kılavuzu
Yönetmen : Dito Montiel
Senarist :
Yapım / Dağıtım : Belladonna Productions
Oyuncular : Robert Downey Jr. (Dito), Dianne Wiest (Flori), Julia Garro (Diane), Eleonore Hendricks (Jenny), Adam Scarimbolo (Guiseppe)
Gösterim tarihi :
Türü : Suç / Dram
Süre : 1 saat, 38 dakika
Ülke : ABD
Websitesi : www.firstlookstudios.com/guide...

Aynı isimli kitabın yazarı ve filmin senarist/yönetmeni olan Dito Montiel’in gençlik yılları...

Film Özeti

1986 yılında New York’un fakir ve tehlikeli sokaklarında Dito, (Robert Downey Jr.) arkadaşları Antonio (Channing Tatum), Giuseppe (Adam Scarimbolo) ve Nerf (Peter Anthony Tambakis) ile gezinmektedir. Dito bu dördü arasındaki en büyüğü ve en kuvvetlisi olan, ayrıca da Dito’ya karşılıksız bir sevgi veren Antonio’ya saygı duyar. Dito’nun sert yönlerinin yanında diğerlerinden farklı olarak tatlı bir tarafı da vardır, özellikle de akıllı kızarkadaşı Laurie’nin (Rosario Dawson) yanındayken. “Biçer-döverler” olarak adlandırılan serseri grubunun tahrikleri Antonio’nun saldırgan yönünü açığa çıkarırken, Dito da arada kalmış olur.

Dito kendine özgü bir dil yaratmaktan hala çok uzaktır fakat İskoçya’dan yeni New York’a taşınan arkadaşı Mike Dito’ya o ana kadar gördüğü şiddet dolu dünyanın dışında bir dünya gösterir. Mike şiir yazıyordur ve Dito’ya beraber bir müzik grubu kurmayı teklif eder. Bu durum zamanla Dito’yu hayatını değiştirecek seçimler yapmaya zorlayacaktır.

Oyuncu Biyografileri

Ziyaretçi yorumları